Екипни женски спортови: Очекиване доминације

Рукометашице Норвешке одбраниле су титулу на Олимпијским играма у Лондону, пошто су у финалу савладале Црну Гору са 26:23 (13:10). Најефикаснија у побједничком тиму била је Лин Суланд са 10 голова, колико је постигла и Катарина Булатовић за Црну Гору. Норвежанке су биле убједљивије у првом полувремену, а у другом су дозволиле противницама да стигну […]

недеља, август 12, 2012 / 10:31

Рукометашице Норвешке одбраниле су титулу на Олимпијским играма у Лондону, пошто су у финалу савладале Црну Гору са 26:23 (13:10).

Најефикаснија у побједничком тиму била је Лин Суланд са 10 голова, колико је постигла и Катарина Булатовић за Црну Гору.

Норвежанке су биле убједљивије у првом полувремену, а у другом су дозволиле противницама да стигну њихову предност на 19:19 и 20:20 и да финиш меча учине неизвјесним.

У 59. минуту Црна Гора је пришла на 24:23, али није имала снаге да преокрене резултат.

У утакмици за бронзану медаљу репрезентација Шпаније савладала је Јужну Кореју после продужетака са 31:29.

Кошаркашице САД-а освојиле су златну медаљу на Олимпијским играма у Лондону, побједом над селекцијом Француске са 86:50 (20:15, 17:10, 26:12, 23:13).

Америчке кошаркашице ниједног тренутка нису дозволиле изненађење, а на крају су дошле до убједљиве побједе од 36 поена.

У мечу за бронзану медаљу Аустралија је побиједила Русију са 83:74.

Одбојкашице Бразила освојиле су златну медаљу на Олимпијским играма у Лондону, пошто су савладале САД са 3:1 (11:25, 25:17, 25:20, 25:17).

Бразилке су после првог изгубљеног сета одиграле много боље и сасвим заслужено освојиле титулу на ОИ.

Бронзана медаља припала је Јапанкама, које су раније данас победиле Јужну Кореју са 3:0.