Милиони: Французи их зарађују, Италијани насљеђују

Већина француских милионера стекла је богатство радећи у некој фирми, италијански захваљујући насљедству, а 20 одсто богаташа из Хонгконга стекло је богатство у играма на срећу. Француска агенција „Скандија” испитивала је порекло богатства милионера у земљама: Француској, Великој Британији, Италији, Сингапуру, као и у највећем емирату у Уједињеним Арапским Емиратима – Дубаију, као и у […]

понедељак, јун 18, 2012 / 19:38

Већина француских милионера стекла је богатство радећи у некој фирми, италијански захваљујући насљедству, а 20 одсто богаташа из Хонгконга стекло је богатство у играма на срећу.

Француска агенција „Скандија” испитивала је порекло богатства милионера у земљама: Француској, Великој Британији, Италији, Сингапуру, као и у највећем емирату у Уједињеним Арапским Емиратима – Дубаију, као и у Хонгконгу, специјалној административној области Народне Републике Кине.

Три четвртине анкетираних милионера из Француске, Италије, Дубаија, Велике Британије и чак 84 одсто из Сингапура потврдило је да су богатији од својих родитеља.

Француски милионери богатство стичу путем свог рада, остварујући каријеру у фирми која се бави финансијама или у сектору индустрије.

Само 15 одсто богатих Француза зарадило је милионе од продаје предузећа. У студији се наводи да срећни предузетници брзо стичу богатство и то углавном после 10 година од оснивања фирме.

Британски милионери обогатили су се на сличан начин као француски, с том разликом што су предузетници заступљени са чак 30 одсто.

У Италији сваки други милионер има сопствено предузеће. Међутим, 70 одсто анкетираних италијанских милионера је изјавило да је значајан дио свог богатства стекао наслијеђем.

Игре на срећу су такође добар начин стицања богатства, што потврђују милионери из Хонгконга. Али већина богатих у Хонгконгу, као што је случај и у Дубаију и Сингапуру, ушли су у такво друштво радећи у финансијским и индустријским компанијама.

Французи богатство улажу прије свега у непокретности, затим у племените метале и умјетнине. Француски милионери опрезно троше, избјегавајући ризична улагања, док су Британци и Италијани спремнији на ризик, трећина њих улаже у драго камење, али највише је оних који новац улажу у финансије. У Сингапуру, Дубаију и Хонгконгу милионери су спремни на ризик, већина њих пласира свој новац на финансијска тржишта.

Већина анкетираних милионера жели да живи у матичној држави, а они који желе да се иселе наводе различите разлоге. Богаташи из Италије и Дубија као разлог евентуалног исељења наводе потрагу за бољим условима за рад, а милионери из Хонгконга и Сингапура жељу за бољим условима за живот. Међу француским милионерима, 41 одсто је навело потрагу за већим стандардом и мањим порезима, а међу овима се половина изјаснила да нема повјерење у економску политику владе, пренио је париски дневник „Фигаро”.



Оставите одговор