Звездина побједа недовољна за финале

Звезда је била боља и голом Калуђеровића побиједила, али то није било довољно да се надокнади заостатак из првог меча. У првој утакмици ’црно-бели’ су на свом стадиону славили са 2:0, а оба поготка дао је Принс Тејго. Први финалиста је новосадска Војводина, која је код куће побиједила Слободу са 1:0 голом Катаија. У првој […]

среда, април 6, 2011 / 19:09

Звезда је била боља и голом Калуђеровића побиједила, али то није било довољно да се надокнади заостатак из првог меча.

У првој утакмици ’црно-бели’ су на свом стадиону славили са 2:0, а оба поготка дао је Принс Тејго.

Први финалиста је новосадска Војводина, која је код куће побиједила Слободу са 1:0 голом Катаија. У првој утакмици било је 2:1 за Новосађане.

Црвена звезда: Бајковић – Нинков, Микић, Ћосић, Вилотић – Исах, Евандро, Каду (Лазовић 46′), Вешовић (Јевтић 54′) – Борха, Калуђеровић.

Партизан: Стојковић – Миљковић, Лазевски, Савић, Крстајић – Петровић, Камара, Томић (Бабовић 71′), Илић – Адија (Илиев 46′), Тејго (Смиљанић 82′).

У првих пет минута играло се углавном на средини терена, а први до прилике стижу ’црно-бели’ – Адија је добио дуел са Исахом и шутирао са ивице шеснаестерца, али је Бајковић избацио лопту у корнер.

У 12. минуту домаћи тим створио је прву прилку – после центаршута Кадуа са десне стране шутирао је Калуђеровић, али је Стојковић ногом успио да одбрани. Услиједио је солидан покушај фудбалера Партизана, Адија је пронашао Миљковића на десној страни, чији ударац је Бајковић одбранио.

Звезда је заиграла боље, а после центаршута Нинкова лопту је у корнер избио Миљковић. Уследио је још један корнер, а затим и најбоља шанса до тада на утакмици – Каду је идеално центрирао, Борха је био сам као дух на 5м од гола, али је главом послао лопту поред леве стативе.

’Црвено-бели’ су имали иницијативу, а нову шансу пропустио је Калуђеровић – одузео је центарфор домаћег тима лопту Крстајићу на средини терена, трчао је и ушао у казнени простор, али му је у кључном тренутку понестало снаге и изгубио је лопту.

Екипа Роберта Просинечког углавном је нападала преко десне стране, али су штопери Партизана били присебни. ’Црно-бели’ су у 27. минуту организовали контру, Адијин шут је изблокиран, а Томић је потом и сувише оклевао.

Од 30. минута темпо утакмице је пао – Звезда је углавном држала лопту у ногама, али није стварала шансе, док се тим Александра Станојевића бранио и чекао прилику за контранападе, којих је додуше било мало.

Оба тренера извршили су по измену на почетку другог полувремена – Лазовић је замијенио Кадуа, а уместо Адије ушао је Илиев.

Друго полувријеме почело је нападима Звезде, али без иоле озбиљније шансе. До ње су први дошли ’црно-бели’ – после корнера и одбитка лопта је завршила мало поред десне стативе голмана Бајковића.

Нову измјену Просинечки је извршио у 54. минуту, када је Вешовића замијенио Александар Јевтић. Партизан је очигледно био задовољан резултатом и концентрисан на одбрану, док Звезда није успијевала да приђе голу ривала.

Тако је било све до 65. минута када је велику шансу пропустио Јевтић – Нинков је центрирао са десне стране на другу стативу, а Јевтић је са 5м искоса шутирао поред гола.

Поново су ’црвено-бели’ подигли ритам игре, а награда за то дошла је у 72. минуту – Евандро је петљао на десној страни, потом је Борха успио да центрира по земљи, а Андрија Калуђеровић је умакао чуварима и са 7-8м савладао Стојковића (1:0).

У 75. минуту Борха је након судијског звиждука оштро стартовао, на шта је Саша Илић жестоко реаговао, али се ситуација брзо смирила и вратила у коректне оквире, као и током цијелог меча.

Седам минута касније Калуђеровић је пропустио прилику да постане јунак – Евандро је послао одличну лопту у простор, Калуђеровић је преварио Савића, а затим шутирао мало изнад пречке.

Звезда је поново нападала, али Партизан је коначно узвратио контром – акцију је одлично започео Илиев, Лазевски је имао стопостотну прилику, добро је шутирао, али је Бајкович избио лопту у корнер.