Звезда у Евролиги

Радивојевић слободним бацањем 9,3 секунде прије краја крунисао серију од 8:0 и поставио коначних 79:78 (41:40). Рашко Катић МВП побједничког тима. Прво полуфинале завршног турнира АБА лиге није било за људе слабог срца и танких нерава. Готово свих 40 минута резултат се мијењао у великим серијама. Свјесни значаја утакмице, психолошки оптерећени, ни једни ни други […]

четвртак, април 25, 2013 / 20:12

Радивојевић слободним бацањем 9,3 секунде прије краја крунисао серију од 8:0 и поставио коначних 79:78 (41:40). Рашко Катић МВП побједничког тима.

Прво полуфинале завршног турнира АБА лиге није било за људе слабог срца и танких нерава.

Готово свих 40 минута резултат се мијењао у великим серијама. Свјесни значаја утакмице, психолошки оптерећени, ни једни ни други нису знали да сачувају стечену предност.

Раднички је у другој четвртини олако испустио "плус 13", а Звезда се "реванширала" у трећој и четвртој дионици, када је имала по девет поена разлике и дозвољавала противнику да се врати.

Крагујевчани су 2:18 минута прије краја повели са великих 78:71, али се и то показало недовољним. Раднички из преосталих шест напада није постигао ни поен, док је Рашко Катић у серији од 8:0 учествовао са четири поена, а остатак су са линије слободних бацања убацили Ракочевић, Лазић и Радивојевић.

Катић је 42 секунде прије краја изједначио на 78:78, Лазић и Радивојевић су 16 секунди прије краја изгубили лопту у контранападу "два на један", али је Терико Вајт на другој страни промашио оба пенала! Услиједио је прекршај на Радивојевићу, који је 9,3 секунде прије краја промашио прво и реализовао друго слободно бацање.

Крагујевчани су пробали да добију утакмицу тројком Мијатовића, капитен је промашио, а ни Вајт "из одбојке" није успио да извуче Раднички из колапса – 79:78 (20:27, 21:13, 21:20, 17:18).

Са посљедњим звуком сирене, на паркет је утрчала комплетна клупа црвено-бијелих, али и дио навијача, свјесних да ће њихов клуб на јесен играти Евролигу, први пут у 21. вијеку!
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Цветковић, Браун 2 (8ск), Суботић, Ракочевић 9 (3ск, 2ас, 5изг), Лазић 8, Симоновић 2 (шут из игре 0/7), Савовић 18 (11ск), Катић 22 (5ск), Самарџиски, Радивојевић 4 (4ск, 3ас), Нелсон 5 (7ск, 6ас, 2укр), Скот 9 (7ск).

РАДНИЧКИ КРАГУЈЕВАЦ: Миљеновић, Синовец, Ћапин 25 (5ск, 4ас, 3укр, 4изг), Јовић, Марковић 8, Еменинг 7, Бирчевић 5 (6ск), Борисов, Димић, Крстовић 10 (4ас), Мијатовић 11, Вајт 12 (7ск).