Звезда први пут освојила АБА лигу

Кошаркаши Црвене звезде Телеком освојили су свој први трофеј у АБА лиги. "Црвено-бијели" су вечерас у четрвтој утакмици финала плеј-офа савладали Цедевиту резултатом 89:79 , те са 3-1 у серији освојили свој први трофеј у регионалном такмичењу. Тим Дејана Радоњића је доминирао у свим сегментима игре, контролисао резултат на терену током читаве утакмице и на […]

петак, мај 1, 2015 / 03:14

Кошаркаши Црвене звезде Телеком освојили су свој први трофеј у АБА лиги.

"Црвено-бијели" су вечерас у четрвтој утакмици финала плеј-офа савладали Цедевиту резултатом 89:79 , те са 3-1 у серији освојили свој први трофеј у регионалном такмичењу.

Тим Дејана Радоњића је доминирао у свим сегментима игре, контролисао резултат на терену током читаве утакмице и на крају заслужено славио.

Звезду је до побједе предводио Џенкинс са 17 поена, уз три скока и једну асистенцију. Капитен Лука Митровић убацио је 14 поена, којима је додао и пет скокова те три асистенције, Калинић је убацио 12 поена уз осам скокова и три асистенције, а исти број поена имао је и Марјановић, уз три скока и једно супјешно додавање.

С друге стране, најбољи је био Зубчић са 15 поена, три скока и двије асистенције, Билан је додао 12, а Бараћ девет поена.

Најкориснијим играчем плеј-офа проглашен је Бобан Марјановић.

Након почетне предности домаћих кошаркаша, Звезда је половином прве дионице преокренула резултат у своју корист, те прву дионицу завршила са пет поена предности (30:25).

У истом ритму тим Дејана Радоњића наставио је и у другом периоду, повећавајући предост која је три минута прије одласка на одмори износила + 18 (45:27).

"Црвено-бијели" одржавају стечену предност и у трећој дионици, да би тим Јасмина Репеше у посљедњој минути четвртине направио серију 5-0 за предност Звезде 69:58.

Кошаркаши Звезде почетком посљедњег периода поново дижу ниво игре и шест минута прије краја утакмице имају +16 (78:62). Тајм-аут Јасмина Репеше је затим уродио плодом, домаћи смањују предност на 78:66, да би предност Звезде у посљедња три минута била смањена на осам поена (81:73). Тројком Бараћа домаћи стижу на само пет поена заостатка. Услиједила је серија Звезде за +12, која је почела тројком Џенкинса, за 88:76, да би семафор на крају показао 89:79 за први трофеј Звезде у АБА лиги.

"Црвено-бијели" су одиграли сјајно у овогодишњем издању АБА лиге. Подсјећамо, тим Дејана Радоњића је завршио регуларни дио сезоне са 24 побједе и само два пораза. У полуфиналу плеј-офа кошаркаши Звезде савладали су Партизан, да би вечерас, побједом над Цедевитом у Загребу, подигли побједнички пехар.