Звезда повела у финалу против Цедевите

Црвена звезда – Цедевита 68:59 (крај). Црвена звезда савладала Цедевиту и повела са 1:0 у финалној серији плеј-офа Јадранске лиге. Црвено-бели силно кренули, Цедевита ухватила прикључак, победа ипак остала у Пиониру. Наредни меч игра се у недељу од 20.30. Кошаркаши Црвене звезде повели су са 1:0 у финалној серији плеј-офа АБА лиге, пошто су у […]

недеља, април 26, 2015 / 10:58

Кошаркаши Црвене звезде повели су са 1:0 у финалној серији плеј-офа АБА лиге, пошто су у Пиониру савладали Цедевиту са 68:59(24:19, 18:15, 12:20, 14:15).

Звезда је до победе дошла у узбуљивој завршници, иако је на паузу између друге и треће четвртине отишла са 18 поена предности (42:24).

Црвено-бели су сјајно отворили меч. Изузетно чврстом одбраном и разноврсном игром у нападу дошли су до убедљиве предности, коју су несхватљиво испустили након серије гостију од 15:0 у трећој четвртини – 47:42.

Изабраници Дејана Радоњића успели су да одбију налет Цедевите и упркос великом паду у другом полувремену дођу до почетног вођства у серији.

Најефикаснији у победничком тиму били капитен Лука Митровић и Бобан Марјановић. Митровић је убацио 18 поена, док је Марјановић сусрет завршио са 15 поена и 12 скокова.
Једини двоцифрен учинак код Загрепчана имао је Лука Бабић – 12 поена.

Наредна утакмица игра се у недељу од 20.30, такође у Пиониру, а затим се финална серија сели у Загреб.