Звезда на крилима Џенкинса у полуфиналу, рекордна посјета у Арени

Кошаркаши Црвене звезде Београд пласирали су се у полуфинале Еврокупа, пошто су у Београду после продужетка победили украјински Будивељник са 79:70 (11:15, 18:16, 10:11, 24:18, 16:10). Звезда је тако надокнадила заостатак од три поена из прве утакмице у Каунасу, у којој је прошлог уторка Будивељник победио са 82:79. Звезда ће у полуфиналу играти са Униксом, […]

среда, март 26, 2014 / 22:15

Кошаркаши Црвене звезде Београд пласирали су се у полуфинале Еврокупа, пошто су у Београду после продужетка победили украјински Будивељник са 79:70 (11:15, 18:16, 10:11, 24:18, 16:10).

Звезда је тако надокнадила заостатак од три поена из прве утакмице у Каунасу, у којој је прошлог уторка Будивељник победио са 82:79.

Звезда ће у полуфиналу играти са Униксом, који је у четвртфиналу избацио Анкару.

Најзаслужнији за побједу Звезде био је Чарлс Џенкинс са 29 поена, уз шут за три поена од 6/11, Иван Раденовић додао је 11 поена уз 11 скокова, а Јака Блажич 10 поена и седам скокова.

У екипи Будивељника Даријуш Лавринович био је најефикаснији са 17 поена и девет скокова, Дежуан Самерс додао је 13, уз седам скокова, а по 10 су убацили Рики Минард и Блејк Ејхерн.

На утакмици у Београдској арени оборен је рекорд по посјети на једној утакмици у европским куповима, пошто је меч посматрало 24.232 гледалаца.

Звезда је на почетку повела са 6:0, али је Будивељник брзо преокренуо захваљујући прије свих Лавриновичу, који је у првој четвртини постигао девет поена.

Украјински тим је у другој дионици стекао 10 поена предности, али је пао у игри, што су искористили црвено-бели и серијом од 8:0, у којој се истакао Раденовић са шест везаних поена, на полувреме отишли са два поена заостатка (29:31).

Будивељник је на почетку треће четвртине имао пет поена предности (38:33), а играчи Звезде су у том дијелу игре гријешили и мучили се у нападу, али су после „тројке” Џенкинса у 17. минуту успјели да приђу на 38:40.

Будивељник је после поена Минарда имао шест поена предности (49:43), али није искористио промашаје Звезде и стекне осјетнију разлику. Након тога Катић је успио да поентира под кошем, а после „тројке” Тадије Драгићевића Звезда је изједначила на 51:51.

У другом дијелу четврте четвртине црвено-бели су поправили игру, а доминирао је Џенкинс, који је са осам узастопних поена донио Звезди пет поена разлике, 58:53. Звезда је на минут и по прије краја водила са 60:58, али је у завршници промашивала у нападу (Катић, Раденовић, Нелсон).

Након тога Ејхерн је убацио два слободна бацања и изједначио на 60:60, а Џенкинс убацио једно и поново донио предност Звезди. Ејхерн је након тога, девет секунди прије краја, под својим кошем изгубио лопту, а то је искористио Џенкинс и 3,9 секунди прије краја поентирао за 63:60. Будивељник није искористио последњи напад па је утакмица отишла у продужетак.

Џенкинс је на почетку са двије везане тројке донио црвено-белима девет разлике (69:60). Он је од 16 поена Звезде у продужетку постигао 11 поена и одвео свој тим до полуфинала Еврокупа.

У другом полуфиналу играју Валенсија и Нижњи Новогород.