Звезда изгубила у Нишу

Фудбалери нишког Радничког направили су велико изненађење, побиједили су Црвену звезду 2:1 на Чаиру у 19. колу Јелен Суперлиге. Нишлије су повеле голом Марка Љубинковића у финишу очајног првог полувремена, да би у наставку искористили искључење Николе Петковића и поготком Петра Шкулетића дуплирали вођство. У финишу меча Филип Касалица је смањио на 2:1, али је […]

недеља, март 17, 2013 / 20:07

Фудбалери нишког Радничког направили су велико изненађење, побиједили су Црвену звезду 2:1 на Чаиру у 19. колу Јелен Суперлиге.

Нишлије су повеле голом Марка Љубинковића у финишу очајног првог полувремена, да би у наставку искористили искључење Николе Петковића и поготком Петра Шкулетића дуплирали вођство.

У финишу меча Филип Касалица је смањио на 2:1, али је Раднички сјајно чувао лопту, те и поред искључења Стаменковића остварио трећу побједу овог прољећа. Звезда је новим киксом омогућила Партизану да стекне +11.

Прво полувријеме на Чаиру протекло је без доброг фудбала и конкретних шанси. Навијачи су већи дио првог дијела били најбољи учесници утакмице, Звезда је контролисала лопту, али су њени напади били јалови.

Домаћин је два пута запријетио из полуконтри, да би у финишу полувремена, током мирног периода игре, стигао до изненађујућег вођства голом Љубинковића главом.
Звезда је наставила де се мучи у наставку, а потпуну агонију доживјела је половином периода. Прво је у 62. искључен Петковић због два брза жута картона, да би пет минута касније Шкулетић закуцао лопту под пречку за 2:0.

У 77. минуту Касалица користи тренутак слабости домаће одбране и смањује на 2:1, али Звезда не успијева да у финишу стигне до бода, иако је у надокнади времена и Раднички остао без једног играча.