Живимо да подручју идеалном за дјечије благостање

Резултати посљедњег истраживања Уједињених нација (УН) о положају дјеце у свијету за 2013. годину показали су да су државе западног Балкана у самом свјетском врху према условима у којима живе дјеца. Истраживање УН-а показало је да се земље западног Балкана на свјетској листи налазе међу подручјима која дјеци нуде најбоље и најадекватније услове живота. Према […]

понедељак, јун 3, 2013 / 15:43

Резултати посљедњег истраживања Уједињених нација (УН) о положају дјеце у свијету за 2013. годину показали су да су државе западног Балкана у самом свјетском врху према условима у којима живе дјеца.

Истраживање УН-а показало је да се земље западног Балкана на свјетској листи налазе међу подручјима која дјеци нуде најбоље и најадекватније услове живота. Према стопи смртности дјеце испод пет година, што УНИЦЕФ тумачи као најбољи показатељ благостања дјеце, најбоље рангирана земља регије Балкана је Хрватска гдје на 1.000 дјеце испод пет година умре њих петоро.

Одмах послије Хрватске долазе Србија и Црна Гора гдје на 1.000 дјеце испод пет година у просјеку умире њих седморо, а прати их Босна и Херцеговина гдје на 1.000 дјеце испод пет година у просјеку умире осморо дјеце.

Земље западног Балкана су према наведеној листи УНИЦЕФ-а у самом свјетском врху, а иза себе су оставиле, напримјер, Русију, Бугарску, Румунију и Бразил. Према истраживању УН-а, најлошије рангиране земље регије су Македонија, у којој на 1.000 дјеце испод пет умире 10 и Албанија гдје је тај број 14.

Све земље регије имају далеко повољнију просјечну стопу смртности дјеце испод пет година у односу на свјетски просек јер, према посљедњим подацима УН-а, на хиљаду дјеце до пет година умире 51 дијете.

Најбоље мјесто у свијету за рођење дјеце је Лихтенштајн, гдје на 1.000 дјеце испод пет година старости умире једно дијете. Одмах послије Лихтенштајна слиједе Сан Марино, Шведска, Словенија, Сингапур, Португал, Норвешка, Луксембруг, Јапан и Исланд.

Према истраживању УН-а, најлошије мјесто за рађање и развој дјеце у Европи је Грузија гдје на 1.000 дјеце испод пет година у просјеку умире 21 и Јерменија са стопом смртности од 18 дјеце на 1.000. Према истраживању УН-а, од 20 најбоље рангираних земаља свијета, 17 су европске, што значи да је Европа најбољи континент за рађање и благостање дјеце.

С друге стране, најлошије рангиране земље су Сиера Леоне, гдје на 1.000 дјеце испод пет година у просјеку умире 185, Сомалија са 180, Мали 176, Чад 169 и Конго са 168 дјеце која умиру.

Од најлошије рангираних 20 земаља свијета на листи УН-а, 19 су афричке, што значи да је Африка већ дуго континент с најлошијим условима за рађање и развој дјеце.

Од осталих земаља у свијету, Њемачка је у самом врху гдје на 1.000 деце испод пет година, у просјеку умире четворо дјеце, а нешто лошије рангиране су Велика Британија са пет и САД са 8 дјеце.

Посматрано према регионима, послије Јужне Америке гдје на 1.000 дјеце испод пет година старости у просјеку умире 19, следи Европа са 21, Средња Азија са 36, Јужна Азија са 62 и Африка посљедња са 109 дјеце.

Резултати посљедњег истраживања Уједињених нација (УН) о стопи смртности дјеце испод пет година добијени су на основу стопе смртности новорођенчади и дјеце испод пет година.



0 КОМЕНТАРА

  1. Trebalo je uvesti i povećati porez an drugo treće i ostalu a na naknade i stimulacije. Vidjeli smo mi dobro do čega dovodi nekontrolisani i ničim oganičavan postast broja stanovništva.
    Rat, siromaštvo, glad, bijeda i tržištno razrežavanje problema porasta populacije. U ovoj državi je sve naopako.
    Napredna Kina je uvela poreza na drugo dijete, jer je nedopustiv dalji porast populacije na jednoj ograničenoj teritriji i prirodnim resursima. Kod ljudi treba razvijati svijest i prenaseljensoti i nezaposlenosti uzrokovane nekontrolisanom porastom populacije. Prošla su vremena osvajačkih ratova i kolonijalnih pohoda za koja je trebalo proizvesti vojsku. Ovo je vrijeme globalizma-kolonijalizma.
    Sve se rešava unutrašnjom okupacionom vlašću i daljim medijskim ispiranjem mozga stanovništvu, podesnim oblikovanjem javnog menja.
    Kod nas sve radi naopako i kontraproduktivno, umesti da se suzbija i ograničava i drastično oporezuje natalitet i porast populacije kod nas se subvencioniše. To se sve radi progamirani i smišljeno po nalogu globalsti sa Zapada, ova vlast je instrument u njihovim rukama. Potrebno je produkovati siromaštvo, do te mjere osiromašoti narod, a u Svetom pismu je rečeno da bi vladao narodom moraš ga baciti u blato. Dakle, proizvedemo siromaštvo, glad, nezaposlenost, bolesti, epidemije. A onda tako siromašno stanovništvo ne pita za cenu po koju se preživaljva, ucjene krediti, prekomjerna zaduživanja, koncesije, strane okupacione i pljačkaške investicije do potpunog gubitka prirodnih resursa i suverenitetea na svojoj teritoriji u rođenoj zemlji.
    Pitajte milion nezaspoelnih u BiH da li su za povećanje i li smanjenje nataliteta i populacije.

Оставите одговор