Зенит није успио: Севиља у полуфиналу Лиге Европе

Фудбалери Наполија, Севиље, Дњепра и Фиорентине пласирали су се у полуфинале Лиге Европе. Севиља је одиграла 2:2 у Санкт Петербургу против Зенита, што јој је после побједе на свом терену (2:1) било довољно да задржи шансе за одбрану трофеја другог по снази европског такмичења. Поново су Шпанци славили против Зенита головима у последњим минутима, а […]

четвртак, април 23, 2015 / 23:46

Фудбалери Наполија, Севиље, Дњепра и Фиорентине пласирали су се у полуфинале Лиге Европе.

Севиља је одиграла 2:2 у Санкт Петербургу против Зенита, што јој је после побједе на свом терену (2:1) било довољно да задржи шансе за одбрану трофеја другог по снази европског такмичења.

Поново су Шпанци славили против Зенита головима у последњим минутима, а јунак је био Кевин Гамеиро, након што је дао гол у 85. Претходно је Зенит имао проџетке у рукама после преокрета преко Саломона Рондона и Хулка, док је стријелац за Севиљу био Карлос Бака из пенала.

Фиорентина је рутински прошла у наредну фазу пошто је у Фиренци надиграла кијевски Динамо са 2:0 головима Марија Гомеза и Мануела Варгаса.

Екипи Ненада Томовића, који је као десни бек одиграо свих 90 минута, посао је било додатно олакшан после црвеног картона Џермејна Ленса у 40. минуту.

Још један италијански тим је лако прошао међу четири најбоља тима – Наполи, одигравши 2:2 са Волфсбургом, али је у првом мечу био убједљив 4:1.

Тим из Напуља је и у реваншу имао велику предност од 2:0, али су фудбалери Волфсбурга за само два минута успјели да дођу до ремија.

Највеће изненађење ове сезоне Дњепар исписао је још једну страницу у историји клуба пошто је, после 0:0 у Брижу, побиједио минималним резултатом у Кијеву.

Жреб парова за полуфинале одржаће се сутра, утакмице су на програму 7. и 14, док је финале заказано за 27. мај на стадиону у Варшави.