Заустављен Милан, настављена серија Удинезеа

Удинезе је на Фриулију забиљежио и седму побједу у низу ове сезоне. Нова жртва "зебрета" био је Кјево – 2:1 (0:0). "Летеће магарце" отворио је стари мајстор Антонио Ди Натале у 67. минуту, који је тако десетим голом у сезони сустигао Ернана Дениса из Аталанте на врху листе стријелаца. Нешто касније, у 79. минуту, наш […]

недеља, децембар 11, 2011 / 20:22

Удинезе је на Фриулију забиљежио и седму побједу у низу ове сезоне. Нова жртва "зебрета" био је Кјево – 2:1 (0:0).

"Летеће магарце" отворио је стари мајстор Антонио Ди Натале у 67. минуту, који је тако десетим голом у сезони сустигао Ернана Дениса из Аталанте на врху листе стријелаца. Нешто касније, у 79. минуту, наш фудбалер Душан Баста повисио је на 2:0 и практично ријешио питање побједника, иако је Кјево до краја успио да смањи преко Алберта Палошија.

Басти је то трећи гол ове сезоне, од када се усталио на позицији десног крила код тренера Франческа Гвидолина.

Шансу да стигне Јувентус пропустио је Милан, који ни 11. годину заредом није поражен на Ренато Дал’Ара стадиону у Болоњи, али који није ни побиједио – 2:2 (1:1).

Уз прилично изражену наклоност судије Ђанлуке Рокија, шампион Италије изборио је реми против срчане Болоње, која је оштећена у два наврата, а једном на крају и помилована.

И поред недосуђеног очигледног једанаестерца за Болоњу у првом полувремену, када је Кларенс Седорф играо руком у свом шеснаестерцу, при резултату 1:1, Роки је у 72. минуту досудио пенал после театралног пада Златана Ибрахимовића у казненом простору домаћих.

Умјесто да добије жути картон, најбољи стријелац Милана добио је прилику да доведе свој тим у вођство са бијеле тачке у "право вријеме", што је деветим голом у сезони и учинио. Незаслужена предност росонера трајала је свега 60 секунди, јер је кренувши с центра, Болоња створила лијепу шансу за Алесандра Дијамантија, који је у пуном трку избацио дриблингом Тијага Силву и онда, са 20-ак метара, десном, слабијом ногом погодио мрежу – 2:2.

Овај гол донекле иде на руку и резервног голмана Милана Марка Амелије, који је имао среће у првом полувремену у тренутку када је Марко Ди Вајо погодио стативу.

Овај играч довео је Болоњу у вођство у 11. минуту и тако прекинуо низ Милана без примљеног гола у Серији А, који је почео још од гостовања Роми (2:3), 29. октобра. После четири кола, тресла се мрежа екипе Масимилијана Алегрија, али су гости брзо успјели да узврате и већ у 16. минуту изједначе преко ветерана Седорфа.

При резултату 2:2, Ди Вајо је имао још једну шансу да савлада Амелију, али је из чисте ситуације погодио Данијелеа Бонеру. На крају, разлога за љутњу имао је и Милан, јер је после центаршута Ибрахимовића лопта у шеснаестерцу Болоне погодила у руку Архимеда Морлеа.