Војводина се вратила са ремијем без голова

Војводина апсолутно има чему да се нада у двомечу са МТК! Да је била мало присебнија и уигранија, још вечерас би стигла из Будимпеште са предношћу која би јој донијела мирнији реванш за недељу дана. Можда и пласман. Нажалост, Миљан Мрдаковић, Александар Палочевић и Мирко Иванић нису успјевали да головима заврше брзе и прилично смислене […]

четвртак, јул 2, 2015 / 21:42

Војводина апсолутно има чему да се нада у двомечу са МТК! Да је била мало присебнија и уигранија, још вечерас би стигла из Будимпеште са предношћу која би јој донијела мирнији реванш за недељу дана. Можда и пласман.

Нажалост, Миљан Мрдаковић, Александар Палочевић и Мирко Иванић нису успјевали да головима заврше брзе и прилично смислене акције. Када је било вријеме за завршни потез, дефанзивци Мађара знали би да реагују, блокирају и избију у корнер.

Посебно ће остати жал за 78. минутом, када је Мрдаковић умало заокружио свој први наступ у црвено-белом голом за 0:1. Шутирао је прекаљени шпиц са ивице петерца у небрањену мрежу, на додавање Мирка Иванића, али је српски штопер Драган Вукмир и тој лопти спријечио да уђе у гол.

На крају, први реми у шест међусобних мечева ова два тима:

МТК – ВОЈВОДИНА 0:0

Реванш ће бити одигран за недељу дана. После тих 90 или 120 минута, сазнаћемо име тима који ће играти против побједника двомеча Будућност (Црна Гора) – Спартакс Јурмала (Летонија). Вечерашњи меч у Подгорици завршен је побједом Летонаца 3:1.

Да је у пет минута потпуне доминације и најузбудљивијег дијела утакмице – од 75. до 80, Воша успјела да бар једном затресе мрежу, била би за велики корак ближа пласману.

Међутим, када је МТК пао на кољена, Станисављевић је са око 20 метара шутирао у голмана, Иванић је после контре погодио спољни дио мреже, а Вукмир је описаном реакцијом зауставио Мрдаковића. Остаје жал, али не и туга, јер су "лале" показале да имају са чим да се носе са старим ривалом.