Више од фудбала: Поново је било свега на дербију Боке и Ривера

Бока Јуниорс је утишала крцати Монументал побједом од 2:1 над Ривер Платом и учинила лошу недељу потпуно биједном за највећег ривала.

понедељак, новембар 6, 2017 / 12:07

Јер, прије само пет дана Ривер је испао из Купа Либертадорес, а после пораза у дербију и титула дјелује недостижно иако је рана фаза шампионата. На другој страни Бока Јуниорс заиста гази све пред собом, има максималан учинак у првих осам кола!

Стријелац побједоносног гола био је Наитан Нандез у 73. минуту када је лијепо ухватио волеј после центаршута Пабла Переза. Сјајан гол, а опет прва два виђена на Монументалу су била још љепша.

Поред побједе Боке, у центру пажње се нашао, сопственом заслугом, главни судија Нестор Питана. Подијелио је два црвена картона, један заслужено, а други ипак чини се погрешно. Ипак, оно што је занимљиво – то је прва побједа Боке у Суперкласику кад суди Питана. Претходна три окршаја у тим случајевима добио је Ривер.

Најприје је у 39. минуту искључио Игнасија Фернандеза из Ривера након што је овај отвореним ђоном копачке у груди ударио противничког играча. Ситуација слична оној из финала Свјетско првенствао 2010. године када је Најџел де Јонг стартовао на Ћабију Алонсу.

Бока је и повела управо после искључења Фернандеза и слободног ударца који је био на неких 30-ак метара. Едвин Кардона је послао праву бомбу у десне рашље Риверовог гола за мук на Монументалу.

А управо је овај момак, без дилеме најбољи играч Боке у овом мечу, добио незаслужено црвени картон у 61. минуту. И то му је Питана директно показао пут у свлачионицу пошто је насјео на глуму играча Ривера којег је Кардона у једном дуела очешао руком по врату, а овај је пао као покошен.

Ипак, "вратио" је Питана са својим тимом то касније Боки, кад је поништио гол Скоку, јер је наводно лопта претходно изашла у корнер. А снимак је показао да није.

Није било потребно много Риверу да искористи шок Боке Јуниорс. И то на какав начин. У 69. минуту је искусни Леонардо Понцио са више од 30 метара распалио праву "љепотицу” у горњи леви угао. Затресао се тад Монументал, више је личио на вулкан него на стадион. Али, ни слутили нису навијачи какав их антиклимакс чека само неколико минута касније, када је Нандез донио побједу Боко.