У Калчу пршти на све стране

У Италијанском фудбалском шампионату јуче је одиграно комплетно 19. коло у којем је постигнуто много изненађујућих резултата. Ипак, епитет изненађења кола понио је меч у Риму гдје је домаћи Лацио, иначе тренутно другопласирана екипа, положила копља пред гостима из Лећеа. У дербију кола Наполи је на свом терену головима Каванија у 20, 27. и 54. […]

понедељак, јануар 10, 2011 / 11:00

У Италијанском фудбалском шампионату јуче је одиграно комплетно 19. коло у којем је постигнуто много изненађујућих резултата.

Ипак, епитет изненађења кола понио је меч у Риму гдје је домаћи Лацио, иначе тренутно другопласирана екипа, положила копља пред гостима из Лећеа.

У дербију кола Наполи је на свом терену головима Каванија у 20, 27. и 54. минуту савладао Јувентус с 3:0. „Старој дами“ је ово други узастопни пораз у лиги, а укупно четврта утакмица без побједе, рачунајући и реми с Манчестер ситијем у Лиги Европе.

На „Ђузепе Меаци“ Милан се извукао непосредно пред последњи судијски звиждук када је Ибархимовић поставио коначних 4:4 и тако лидеру донио бод.

Под вођством новог тренера Леонарда Интер је уписао и другу узастопну побједу. После сигурне побједе против Наполија у прошлом колу бранилац титуле је до нова три бода стигао у Катанији. Голом Гомеза домаћин је повео у 71. минуту.

У Фиренци је Бреша головима Дијамантија у 30. и Кордове у 45. на одмор отишла с позамашном предношћу. Улазак у игру Адема Љајића у 58. минуту уместо Донадела пренуо је домаћи тим. Прво је Ђилардино у 72. минуту смањио на 2:1, Сантана је у 86. изједначио на 2:2, а Љајић је два минута касније својим трећим голом у лиги подигао на ноге све присутне на „Артемиу Франкију“.

У дербију кола шпанског шампионата другопласирани Реал је на „Сантијаго Бернабеу“ савладао трећепласирани Виљареал с 4:2. Три гола за за Мадриђане постигао је водећи стријелац лиге Роналдо у 9, 45. и 79. минуту (укупно 22 гола). У стријелце за домаћи тим се уписао и Кака у 82. минуту, који је тако на најбољи начин обиљежио повратак у тим послије вишемјесечне повреде.

На Оствру се овог викенда играо ФА купа. У дербију треће рунде овог такмичења Манчестер јунајтед је на „Олд Трафорду“ с практично другом поставом голом Гигса из пенала у 2. минуту савладао Ливерпул с 1:0 и тако покварио деби Далгиша на клупи Ливерпула на којој је замијенио смијењеног Хоџстона.

Резултати и табеле

Италија (19. коло): Сампдорија – Рома 2:1 (0:1), Милан – Удинезе 4:4 (1:1), Бари – Болоња 0:2 (0:1), Катанија – Интер 1:2 (0:0), Ћезена – Ђенова 0:0, Кјево – Палермо 0:0, Фиоренита – Бреша 3:2 (0:2), Лацио – Лече 1:2 (0:1), Парма – Каљари 1:2 (0:2), Наполи – Јувентус 3:0 (2:0).