Турбо Србија разбила Бразил у парампарчад

Кошаркаши Србије пласирали су се у полуфинале Свjетског првенства, пошто су у четвртфиналу декласирали Бразил са 84:56. За пласман у финале ’Орлови’ ће се борити са бољим из окршаја Шпанија – Француска. После дуела са Грчком, екипа Александра Ђорђевића одиграла је још један бриљантан меч, реванширала се Бразилу за пораз у групи и пласирала се […]

среда, септембар 10, 2014 / 19:42

Кошаркаши Србије пласирали су се у полуфинале Свjетског првенства, пошто су у четвртфиналу декласирали Бразил са 84:56.

За пласман у финале ’Орлови’ ће се борити са бољим из окршаја Шпанија – Француска.

После дуела са Грчком, екипа Александра Ђорђевића одиграла је још један бриљантан меч, реванширала се Бразилу за пораз у групи и пласирала се међу четири најбоље екипе на планети.

Србију је предводио бриљантни Милош Теодосић са 23 поена (5-9 из игре, 10-10 пенали), 3 скока и 4 асистенције, а Богдан Богдановић уписао је 12 поена (5-9 из игре) и 6 скокова.

Наши центри Мирослав Радуљица и Ненад Крстић постигли су по 10 поена, Стефан Марковић дао је 9, а Немања Бјелица задавао је много мука одбрани Бразила у првом полувремену и меч је завршио са 8 поена (3-10 из игре), 8 скокова и 5 асистенција.

За Бразил је Андерсон Варежао имао 12 поена и 9 скокова, 12 поена уписао је и Вијера, а Алекс Гарсија дао је 8.

Србија је скоро све вријеме имала предност, једини период кризе била је серија 9-0 Бразилаца средином друге четвртине, после које су повели 32:29. Бјелица је тројком тргао тим из летаргије, услиједила су три бацања Теодосића, а онда и погодак Крстића за 37:32 на полувремену.

Одлучујући момената меча догодио се у трећој дионици при резултату 43:34 – судије су одвсирале фаул на Радуљици, а протести Бразила кажњени су са двије техничке грешке које су одлично искоришћене. Радуљица је погодио једно од два пенала, а Теодосић је искористио сва четири. Недуго затим после тројке Теодосића из тешке позиције Србија је први пут дошла до +20.

Наши нису попуштали, задржали су озбиљност и дефинитивно преломили меч серијом од три тројке (Марковић, Калинић, Богдановић) на почетку последње четвртине – 75:46.