Тотенхем савладао Рубин

Српски фудбалер Мирослав Радовић донио је побједу Легији на гостовању Рапиду у Букурешту голом у 73. минуту у оквиру трећег кола групе Ц Лиге Европе. Легија је славила са 1:0, а поред Радовића, цео меч у побиједничкој екипи одиграо је Данијел Љубоја такође одиграо цијели меч, као и Владимир Божовић у дресу Рапида. У другом […]

петак, октобар 21, 2011 / 00:40

Српски фудбалер Мирослав Радовић донио је побједу Легији на гостовању Рапиду у Букурешту голом у 73. минуту у оквиру трећег кола групе Ц Лиге Европе.

Легија је славила са 1:0, а поред Радовића, цео меч у побиједничкој екипи одиграо је Данијел Љубоја такође одиграо цијели меч, као и Владимир Божовић у дресу Рапида.

У другом мечу кола у групи Д, ПСВ је славио на гостовању Хапоелу у Тел Авиву голом Вијналдума са пенала.

У дерби мечу трећег кола Лига Европе Тотенхем је на свом "Вајт Харт Лејну" побиједио Рубин из Казања са 1:0.Тријумф лондонском клубу донео је Пављученко голом у 33. минуту, и тако свој тим задржао на челу табеле у групи А. Тотенхему је то био други тријумф у Лиги Европе, док је Риубин забележио први пораз. У другом мечу групе А ПАОК је побиједио Шамрок головима Лазара и Вириња, док је стрелац за Ирце био Шепард.

Тотенхему је то био други тријумф у Лиги Европе, док је Риубин забележио први пораз. У другом мечу групе А ПАОК је побиједио Шамрок головима Лазара и Вириња, док је стрелац за Ирце био Шепард. Владимир Ивић одиграо је свих 90 минута за побиједнички тим.

Прву прилику на мечу имао је Рубин преко Валдеса, али је Гомес био сигуран на голу Тотенхема. У тим тренуцима лондонски тим више је нападао углавном преко Пављученка, који није био прецизан. Валдес је у 17. минуту имао можда и најбољу прилику за тим из Казања, али је лопта завршила изнад гола.

Упркос томе, у првих пола сата није виђена велика пријетња по гол ни на једној страни, али све се промијенило у 33. минуту. Тада је Пављученко са ивице казненог простора из слободног ударца затресао мрежу Рубина. До полувремена није било изгледнијих прилика па се на одмор отишло предношћу Тотенхема од 1:0.

У наставку се углавном играло на средини, али је Тотенхем и даље више нападао, али ни на једној страни није било правих прилика до 88. минута, када је Рубин имао шансу из казненог ударца. Извео га је Нобоа, али је Гомес био сигуран, а до краја меча мреже су мировале.

У двјема утакмицама групе Б виђена су два ремија, а док су Стандар и Ворскла играли без голова, меч Хановера и Копенхагена завршен је резултат био 2:2. Нијемци су оба пута били ти који су водили, али на крају су освојили само бод. Голове за Хановер постигли су Пандер и Пинто, док су стрелци за Данце били Н’Доје и Сантин.

Спортинг је на свом терену био сигуран против Васлуија на свом терену тријумфом са 2:0, головима Евалда и Фернандеса. У пораженој екипи Немања Милисављевић и Милош Павловић одиграли су свих 90 минута.

Можда изненађујуће, Цирих и Лацио су подијелили бодове, а голове су дали у року од једног минута. Италијани су повели преко Скулија у 22. минуту, да би само минут касније Никчи поставио коначан резултат сусрета. За домаћи тим Душан Ђурић је одиграо је 65 минута.

Најубједљиви тријумф у мечевима од 21 час забележио је Стоук, који је са 3:0 славио против Макабија из Тел Авива. Енглези су кренули фуриозно, а иако се очекивао можда још и убједљивија побиједа, резултат који је био у 32. минуту остао је до краја сусрета, који су оба тима завршила са десеторицом играча. Голове за Стоук постигли су Џонс, Џером и Шотон.

У другом мечу групе, Динамо је славио голом Гармаша у последњем минуту против Бешикташа.

Ред Бул Салцбург на полувремену је водио са 2:0 против Атлетика у Билбау, али то вођство није успио да задржи до краја. Атлетико се вратио головима Љорентеа са пенала и тако извукао бод. У Братислави је такође виђен реми, али без голова, а Пари Сен Жермен је последњих десет минута одиграо са само деветорицом играча на терену. Марко Милинковић доживео је повреду у дресу Слована и из игре је изашао у 61. минуту.