Тотенхем извукао "живу главу"

Фудбалери Тотенхема грчевито бранили предност против Фулама. И одбранили – 3:.1.Болтон убједљив против Стоука – 5:0. Вулверхемптон бољи од Вигана – 3:1. Сјајну игру у другом полувремену и прегршт створених шанси фудбалери Фулама нису успјели да крунишу освајањем бар једног бода у утакмици у којој су, по свему виђеном, заслужили сва три. Предност "пијеваца" од […]

недеља, новембар 6, 2011 / 20:00

Фудбалери Тотенхема грчевито бранили предност против Фулама. И одбранили – 3:.1.Болтон убједљив против Стоука – 5:0. Вулверхемптон бољи од Вигана – 3:1.

Сјајну игру у другом полувремену и прегршт створених шанси фудбалери Фулама нису успјели да крунишу освајањем бар једног бода у утакмици у којој су, по свему виђеном, заслужили сва три.

Предност "пијеваца" од два гола из првог полувремена испоставила се као недостижна за домаће и довољна за коначну побједу Тотенхема. Иако није тако изгледало у другом полувремену.

Сјајан гол Ленона после спринта од 40 метара и дуплог паса са Бејлом у финишу првог дела игре наговијестили су убедљиву побједу гостију. Ипак, није било тако.

Нису се домаћи фудбалери мирили са поразом, жестоко су нападали гол Бреда Фридела, али нису успијели да ураде ништа више од утjешног аутогола Кабула у 59. минуту.

Дуго ће жалити тренер Фулама Мартин Јол за пропуштеним шансама против свог бившег клуба. Домаћи су нападали, редом су промашивали Боби Замора, Клинт Демпси и Брајан Руиз, док су се гости бранили и рукама (Кајл Вокер у финишу) и ногама.

Неписано и често понављано правило да се промашаји кажњавају примљеним голом потврђено је у зауставном времену, када је Џермејн Дефо изненадио све на стадиону и поставио коначних 1:3.

За изједначење Тотенхема тима на табели са Челсијем и други узастопни пораз Фулама на свом стадиону.

У Болтону – убједљива побједа домаћих и "петарда" у мрежи Стоука..

Осветили су се фудбалери Овена Којла гостима за пораз од 5:0 у полуфиналу ФА купа прошле сезоне истом мјером.

Пет голова у мрежи Асмира Беговића донијели су им прву побједу и бијег са дна табеле. По два су постигли Крис Иглс и Иван Класнић, један Кевин Дејвис.

Неспретно су фудбалери Стоука почели меч и већ у првим минутима наговијестили убједљив пораз. Кевин Дејвис је довео домаће у вођство после грешке одбране и досуђеног индиректа.

Бивши фудбалер Манчестер јунајтеда Крис Иглс казнио је нову грешку одбране Стоука и неспоразум у последњој линији. Беговић није хтио да прихвати лопту после паса Роберта Хута.

Трећи гол је постигао Иван Класнић ударцем са 16 метара у 64. минуту, а четврти Иглс својим другим поготком после сјајне акције Дејвиса и хрватског интернационалца.

Класнић је поставио и коначан резултат. Дејвид Ведер је шутирао главом после корнера, а искусни нападач је убацио лопту у мрежу са гол линије.

Болтон је побједом напредовао са дна табеле, где је остао Виган, поразом од Волверхемтпона.

"Вукови" су на свом стадиону побиједили "фењераша" из Вигана са 3:1 и прекинули низ од осам мечева без побједе. Репрезентативац Србије Ненад Милијаш ушао је у игру у 84. минуту.

Нападач гостију Уго Родаљега промашио је две стопостотне шансе на почетку утакмице, а казна га је стигла 30 секунди после друге прилике, у 31. минуту.

Голман Волвса Вејн Хенеси дегажирао је лопту до Кевина Дојла, који је омогућио изданку омладинске школе Арсенала и Тотенхема Џејмију о Хари да постигне гол из "другог плана".

Гости су на убрзо изједначили голом Бена Вотсона после неискоришћеног једанаестерца, а резултат је био неријешен до 55. минута, када је Велшанин Дејвид Едвардс довео домаће у вођство својим седмим голом у наранџастом дресу.

Коначни резултат и побједу домаћим фудбалерима донео је Ирац Стефан Ворд у 66. минуту.

Гости су новим поразом продужили серију неуспијеха на осам мечева без освојеног бода и пали на последње мјесто Премијер лиге.