Томпсон са 11 тројки донио мајсторицу Голден стејту

Голден Стејт Вориорси побиједили су Оклахома Сити Тандер 108:101 и изједначили на 3-3 у финалу Запада НБА плеј-офа.

недеља, мај 29, 2016 / 10:30

Вориорси су тако надокнадили заостатак од двије побједе па ће на свом паркету имати шансу да изборе нови дуел са Кливленд Кавалирсима у борби за титулу.

Јунак "ратника" у Оклахоми био је Клеј Томпсон који је постигао рекордних 11 тројки за укупно 41 поен.

Томпсон је 19 поена постигао у посљедњем периоду, погодивши четири тројке за првих седам минута, чиме је помогао Вориорсима да надокнаде осам поена заостатка са старта квартала.

"Стеф ми је рекао прије посљедње четвртине: Ово је твој тренутак. Направи шоу и уживај. Примио сам те ријечи у срце и трудио се да будем агресиван", рекао је Томпсон.

Тандер је доминирао на свом паркету у овој серији, али су Вориорси постигли 21 тројку из 44 покушаја, док је домаћин имао тек 3/23.

Фантастичан меч одиграо је и Стефен Кари убацивши 31 поена уз 10 скокова и 9 асистенција, док је Дрејмонд Грин додао по 12 поена и ухваћених лопти, 6 асистенција и три украдене лопте.