Тијесан пораз Звезде у Еврокупу, шансе за пролаз реалне

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Будивељника у Каунасу са 82:79 у првој утакмици четвртфинала Еврокупа. Звезда је током меча била у минусу и 11 поена, нису црвено-бели били концентрисани током највећег дијела меча, али на крају су остварили повољан резултат. Реванш је на програму следеће сриједе у Београду, још се не зна да ли […]

среда, март 19, 2014 / 09:02

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Будивељника у Каунасу са 82:79 у првој утакмици четвртфинала Еврокупа.

Звезда је током меча била у минусу и 11 поена, нису црвено-бели били концентрисани током највећег дијела меча, али на крају су остварили повољан резултат.

Реванш је на програму следеће сриједе у Београду, још се не зна да ли у Пиониру или у Комбанк Арени.

Рашко Катић предводио је Звезду са 20 поена (7-13 из игре, 6-6 пенали) и 3 скока, Демаркус Нелсон уписао је 16 поена (6-12 из игре), 5 скокова и 7 асистенција, док је Чарлс Џенкинс дао 11 поена (5-14 из игре). Марко Симоновић убацио је 10 поена (4-5 из игре, 4ск), а Иван Раденовић 9, уз 7 скокова.

Најбољи код Будивељника био је Јанис Стрелнијекс са 20 поена (7-10 из игре) и 5 асистенција, Блејк Ејхрн убацио је 16 поена, а Дахуан Самерс имао је 13 поена и 10 скокова. ’Двоцифрени’ су били и Лавринович са 11 и Минард са 10 поена.

Црвено-бели у првом полувремену нису играли довољно агресивно, изостала су правовремена помагања у одбрани, а расположени Ејхрн (10п) и Стрелнијекс (9п) били су најзаслужнији за двоцифрено вођство Будивељника. Међутим, Звезда је финиш друге дионице одиграла бриљантно, а блистао је Катић са 16 поена до полувремена, па је после 20 минута домаћи тим имао +2 (41:39).

Катић је такође натјерао Дарјуша Лавриновича на три личне грешке у првом дијелу игре и четврту на почетку трећег периода, што је умногоме избацило литванског центра из ритма.

И у наставку екипа Дејана Радоњића није била довољно концентрисана, било је атипично изгубљених лопти и пропуста у одбрани, па је Будивељник дошао и до 11 поена вишка крајем треће четвртине (66:55).

Ипак, Нелсон је одиграо сјајно у последњој дионици, коначно је понешто погодио и Џенкинс, који је до тада био у контраритму, а после полагања Симоновића Звезда је потпуно анулирала заостатак на минут и по до краја (77:77).

Црвено-бели су могли да дођу и до побједе, Џенкинс је промашио полагање уз контакт, а коначан резултат поставио је Стрелнијекс са линије пенала након несмотреног фаула Нелсона при шуту за три поена – 82:79.

Побједник овог двомеча у полуфиналу ће играти са бољим из окршаја Уникса и Анкаре.