Српски рукометаши други у Европи

Рукометаши Данске нови су прваци Европе. Они су у финалу одиграном у препуној београдској "Арени” савладали Србију резултатом 21:19. Данци први проналазе пут до мреже “Орлова” голом Микаела Хансена. Услиједио је неуспјешан напад Србије, због изгубљене лопте након техничке грешке. Данци долазе до два гола предности преко лијевог крила Егерта. Послије два нереалзиовна шута Србија […]

недеља, јануар 29, 2012 / 18:38

Рукометаши Данске нови су прваци Европе. Они су у финалу одиграном у препуној београдској "Арени” савладали Србију резултатом 21:19.

Данци први проналазе пут до мреже “Орлова” голом Микаела Хансена. Услиједио је неуспјешан напад Србије, због изгубљене лопте након техничке грешке. Данци долазе до два гола предности преко лијевог крила Егерта. Послије два нереалзиовна шута Србија постиже први гол на мечу преко Рајка Продановића.

Никола Манојловић постиже гол за прво изједначење на мечу у седмом минуту – 2:2. Из тешке позиције Тоф Хансен враћа водство Данцима. Сондергард са бековске позиције даје гол за 4:2. Предност од два гола Данци држе до 23. минута када захваљујући играчу више иду на 8:5. Међутим, домаћини брзо погађају за прикључак, да би Илић реализовао седмерац за 8:7. Станић је у тим тренуцоим држао Србију у у утакмици невјероватним одбранама, иако његови саиграчи не проналазе пут до мреже Данаца.

Србија у 29. минути остаје са играчем мање, искључен је Манојловић што Данци кажњавају за 9:7. Србија има посљедњи напад у полувремену које не релизује Илић, тако да се на одмор одлази при резултату 9:7 за Данску.

Маркусен голом отвара друго полувријеме и води Данце на поготка предниости. Манојловић убрзо зарађује искључење, али сјајни Станић у два наврата брани, али његови саиграчи не могу да реализују напад. Маркусен наставлај серију за најввећу предност Данске ( 11: 7). Срби поново хватају прикључа преко Никчевића и Вуковића за 11:9. Искључење рукометаша Данске не користи Илић да из седмерца врати “Орлове” на -1. У 39. минуту Тоскић погађа за 11:10, да би Хансен са два гола вратио Данску на три гола предности.

У 44. минуту свој тек други гол постиже Момир Илић за 14:12. 15 минута прије краја сусрета Данци имају поново три гола предности. Продановић у наредном минуту смањује на 16:13. Србија је 10 минута прије краја поново на -1 захваљујући реализованом седмерцу Вујина.

Манојловић у 52. минуту зарађује треће искључење и црвени картон што Данци користе и иду на 18:16 да би се већ у наредном напдаду “Орлови” са играчем мање вратили на 18:17. Рукометаши Данске двије минуте до краја сусрета имају два гола предности (20:18). До краја сусрета Данци држе два гола предности за коначних 21:19.