Српске кошаркашице савладале Хрватску, смијеши се четвртфинале

Кошаркашице Србије побиједиле су Хрватску са 77:64 (23:12,21:21,18:18,15:13) и повећале шансе да се пласирају у завршницу ЕП у Француској. У до сада најважнијој утакмици на Европском првенству у Француској кошаркашице Србије пружиле су најквалитетнију игру и дошле надомак пласмана у четвртфинале. Потпуно су надиграле Хрватску, петопласирану репрезентацију са претходног континенталног првенства и учесника Игара у […]

петак, јун 21, 2013 / 18:19

Кошаркашице Србије побиједиле су Хрватску са 77:64 (23:12,21:21,18:18,15:13) и повећале шансе да се пласирају у завршницу ЕП у Француској.

У до сада најважнијој утакмици на Европском првенству у Француској кошаркашице Србије пружиле су најквалитетнију игру и дошле надомак пласмана у четвртфинале. Потпуно су надиграле Хрватску, петопласирану репрезентацију са претходног континенталног првенства и учесника Игара у Лондону са 77:64 (23:12,21:12,18:18,15:13), не дозволивши искусном противнику предност ни у једном тренутку.

Са колико енергије су играле Српкиње најбоље илуструје однос освојених (15-4) и изгубљених лопти (10-23). Тимски су функционисале на висини, што је посебно дошло до изражаја у неколико последњих минута када су „украле” пет лопти и сломиле сваку наду Хрватица.

Побједа је остварен упркос великог пеха, јер се крајем полувремена повриједила Ана Дабовић.

Сутра наше дјевојке очекује сусрет са вицепваком свијета Чешком, а побједа их води у завршницу, мада и у случају неуспијеха нису без шанси, али о томе би одлучивали остали резултати.