Средњеамеричке квалификације у сњежним условима

Мечеви другог кола квалификација за Мундијал у КОНКАКАФ зони обиљежиле су нехумани временски услови, и занимљиви резултати. После два кола лидер је Хондурас који је освојио бод против Мексика (2:2) који је водио до 77. минута на 38 степени целзијуса у Сан Педро Сули. Прву побједу остварила је селекција САД која је голом Клинта Демпсија […]

субота, март 23, 2013 / 14:18

Мечеви другог кола квалификација за Мундијал у КОНКАКАФ зони обиљежиле су нехумани временски услови, и занимљиви резултати.

После два кола лидер је Хондурас који је освојио бод против Мексика (2:2) који је водио до 77. минута на 38 степени целзијуса у Сан Педро Сули.

Прву побједу остварила је селекција САД која је голом Клинта Демпсија надиграла Костарику по сњежној олују у Комерц Ситију, предграђу Денвера. Јамајка и Панама су играли 1:1 у Кингстону.

Хавијер Чичарито Ернандес је са два гола донио предност Мексику у Хондурасу, пола сата прије краја утакмице, али је домаћин ипак освојио бод.

На огромних 38 степени у Сан Педро Сули Костли и Бенгстон су у последњих 13 минут "истопили" Мексико за велики бод Хондураса, који је сада лидер квалификација са четири.

Још драматичније је било на Стјеновитим планинама, САД је голом Демпсија остварио прву побједу. Сњежна олуја није натјерала судију да одложи меч, што је разбјеснило госте из Костарике.

"Ово је пљачка, срамота, никада нисам играо у оваквим условима", био је љут након пораза играч гостију Кристијан Боланос.

Челници Костарике су најавили жалбу ФИФА због одлуке судије да се меч игра, упркос невремену.

Драма у КОНКАКАФ зони врхунац ће достићи 27. марта, када ће се на Стадиону Астека у Сијудад Мексику у великом дербију састати Мексико и Сједињене Америчке Државе.