Србија испливала из каљуге и побиједила Шкотску

Фудбалска репрезентација Србије остварила је другу побједу у квалификацијама за Свјетско првенство, савладала је Шкотску 2:0 (0:0). Јунак побједе на "Карађорђу" у Новом Саду био је двоструки стријелац Филип Ђуричић, који је у пет минута искористио два одбитка. Србија после друге побједе (обе против Британаца у Новом Саду) има седам бодова у групи А после […]

среда, март 27, 2013 / 08:22

Фудбалска репрезентација Србије остварила је другу побједу у квалификацијама за Свјетско првенство, савладала је Шкотску 2:0 (0:0).

Јунак побједе на "Карађорђу" у Новом Саду био је двоструки стријелац Филип Ђуричић, који је у пет минута искористио два одбитка.

Србија после друге побједе (обе против Британаца у Новом Саду) има седам бодова у групи А после шест кола, а следећу утакмицу игра у Бриселу против Белгије 7. јуна.

У друга два меча групе А, Хрватска је побиједила у Велсу 2:1, док је Белгија савладала Македонију минималним резултатом.

Утакмица је за оба тима након претходних пораза и изгубљене шансе за пласман на Мондијал, значила само искупљење.

Синиша Михајловић је направио шест измјена у тиму у односу на Загреб, у тиму су били Стојковић, Томовић, Фејса, Миливојевић, Баста и Тадић, а једини ‘нападач’ Ђуричић.

Србија је одиграла солидну утакмицу, контролисала игру током свих 90 минута и званично побиједила. Међутим, све до 60. минута напади "Орлова" су били јалови, да би онда после двије акције по лијевој страни стигла до побједе.

Прво је у 60. минуту после продора Тадића и закасниле реакције Фејсе одбитак у вођство претворио Ђуричић, да би исти играч пет минута касније помогао Томовићу да украде лопту, а онда након себичне реакције бека и одбране Маршала, био на правом мјесту и убацио лопту у мрежу за коначних 2:0.