Спарси тројкама разбили Хит +36!

Кошаркаши Сан Антонио Спарса декласирали су Мајами Хит 113:77 (24:20, 26:24, 28:19, 35:14) и повели 2-1 у финалној серији НБА лиге. Спарси су ривала разбили серијом тројки у другом полувремену (укупно 16/32), а доминирала су два момка која су до НБА лиге стигла преко Словеније и Турске. Дени Грин постигао је 27 поена (7/9 три), […]

среда, јун 12, 2013 / 08:27

Кошаркаши Сан Антонио Спарса декласирали су Мајами Хит 113:77 (24:20, 26:24, 28:19, 35:14) и повели 2-1 у финалној серији НБА лиге.

Спарси су ривала разбили серијом тројки у другом полувремену (укупно 16/32), а доминирала су два момка која су до НБА лиге стигла преко Словеније и Турске.

Дени Грин постигао је 27 поена (7/9 три), а Гери Нил 24 (6/10 три), за најтежи пораз шампиона Мајамија у 2013. години (претходни 14 разлике).

Трећи меч финалне серије био је веома сличан другом, само са измијењеним улогама. Највеће звијезде два тима су и овај пут биле у другом плану, а меч је преломљен серијом у трећем периоду. Прошли пут то је био Мајами, сада Сан Антонио.

Спарси су крајем првог полувремена стекли десет поена предности, али се Мајами експресно вратио на пола коша заостатка. Ипак, тројком уз звук сирене, Нил је Спарсима донио 50:44 на полувремену.

У трећем периоду Кавај Леонард је одиграо феноменално одбрану, отворио неколико контри за Спарсе, а то су Нил и Грин канонадом тројки претворили у 20+. ЛеБрон Џејмс је са девет поена у низу вратио Хит на -13, да би Нил са двије тројке почетком последње четвртине вратио САС на +20.

Феноменално га је испратио Грин и Сан Антонио је имао нестварних 31 поен предности (102:71). У том моменту оба тренера повлаче са терена своје најбоље играча, а резервисти Спарса додатно повећавају предност и понижавају ривала са 113:77.

Грин и Нила су у Спарсима са по ‘дабл-даблом’ пратили сјајни Кавај Леонард са 14 поена, 12 скокова и 4 украдене лопте, те Тим Данкан са 12 поена и 14 ухваћених лопти. Тони Паркер је ограничен повредом листа постигао само 6 поена уз 8 асистенција.

Спарси су са 16 тројки оборили рекорд финалне серије НБА лиге, а Грин са седам, те Нил са шест рекорде франшизе које су држали Роберт Ори и Стивен Џексон са по пет тројки.

У Мајамију, МВП лиге ЛеБрон Џејмс је поново био очајан у нападу, постигао је 15 поена (поменутих девет за 90 секунди крајем треће четвртине) уз шут из игре 7/12, али је имао 11 скокова и 5 асистенција. Ништа бољи није био ни Двејн Вејд са 16 поена (5/17) уз 5 асистенција и 4 украдене лопте, док је Крис Бош имао 12 поена уз 10 скокова и 3 блокаде.

Јунак друге утакмице Марио Чалмерс остао је без поена (0/5), док је Хит током првог полувремена у игри одржавао Мајк Милер са пет тројки из исто толико покушаја и 15 поена.

Следећи меч игра се такође у Сан Антонију, у ноћи између четвртка и петка од 03:00 по нашем времену.