Шпанију није зауставила ни Француска

Головима Ћабија Алонса у 19. минуту и у 91. из пенала, "црвена фурија" побиједила Француску у четвртфиналу и отишла на мегдан Португалу. Везиста Реал Мадрида није могао да пожели qепши јубилеј – одиграо је стоту утакмицу за репрезентацију и подарио јој пласман у полуфинале, односно себи 78. побjеду. Андреас Инијеста је послао лопту на лијево […]

субота, јун 23, 2012 / 23:05

Головима Ћабија Алонса у 19. минуту и у 91. из пенала, "црвена фурија" побиједила Француску у четвртфиналу и отишла на мегдан Португалу.

Везиста Реал Мадрида није могао да пожели qепши јубилеј – одиграо је стоту утакмицу за репрезентацију и подарио јој пласман у полуфинале, односно себи 78. побjеду.

Андреас Инијеста је послао лопту на лијево крило гдје је Ђорди Алба претрчао Матијеа Дебушија и центрирао на другу страну француског казненог простора гдје је усамљен био Ћаби Алонсо, који је ударцем главом са седам-осам метара савладао Уга Лориса за 1:0.

Коначан резултат поставио је у финишу. Италијански судија Никола Риколи досудио је најстрожу казну после прекршаја Антонија Ревељера над Педром, а Ћаби Алонсо је био сигуран реализатор – 2:0.