Шпанија први финалиста ЕП

Први финалиста Европског првенства у фудбалу је репрезентација Шпаније која је послије бољег извођења једанаестераца у Доњецку побиједила Португалију. Послије 120 минута игре није било голова, али је било шанси на обе стране. Шпанци су били за нијансу бољи у већем дијелу утакмице, посебно у продужецима, али Португалци су пружили врло јак отпор и такође […]

четвртак, јун 28, 2012 / 06:52

Први финалиста Европског првенства у фудбалу је репрезентација Шпаније која је послије бољег извођења једанаестераца у Доњецку побиједила Португалију.

Послије 120 минута игре није било голова, али је било шанси на обе стране. Шпанци су били за нијансу бољи у већем дијелу утакмице, посебно у продужецима, али Португалци су пружили врло јак отпор и такође имали своје прилике, али нису успјели да их искористе па ће “фурија” имати прилику да у недјељу брани титулу освојену прије четири године.

Шпанци су боље отворили меч и у 9. минуту имали одличну шансу да поведу, но Арбелоа као да је био помало затечен чињеницом да је имао отворену позицију за шут са 13-14 метара и послао је лопту далеко преко гола. Играло се обострано отворено, “фурија” је имала иницијативу, али далеко од тога да су Португалци били безопасни.

Опасно су припријетили у неколико наврата, а рекло би се и да су оштећени одлукама судије у пар наврата. Иако није било голова, било је доста узбуђења на обе стране што је наговјештавало ништа мање интересантно друго полувријеме.

Опрезније су обе репрезентације одиграле у наставку меча. Шпанци су махом покушавали кроз средину, а Португалци преко бокова уздајући се у Кристијана Роналда и Нанија. Приметна је била и нервоза на обе стране па је постајало све очигледније да гол може да падне само после неке грешке или из прекида. Једна од грешака Шпанаца, и то у посљедњем минуту, могла је скупо да их кошта, но Кристијано Роналдо је лошим шутем пропустио прилику да донесе велику побједу Португалији.

У додатних пола сата браниоци титуле су дефинитивно били бољи тим, имали су неколико веома добрих шанси, посебно Инијеста и Навас, али је срећа у више наврата била на страни португалског тима. Да је “фурија” тако играла у већем дијелу меча, побједник би вероватно био ријешен већ тада, а не извођењем једанаестераца.