Шпанија поражена на Вемблију

Фудбалска репрезентација Енглеске побиједила је синоћ у пријатељској утакмици на лондонском Вемблију првака свијета и Европе, селекцију Шпаније са 1:0. Једини погодак на утакмици постигао је фудбалер Челсија Френк Лампард у 49. минуту, а претходно је Дарен Бент погодио стативу. Побједа ће много значити селектору Енглеске Фабију Капелу и јер због овог меча није присуствовао […]

недеља, новембар 13, 2011 / 11:05

Фудбалска репрезентација Енглеске побиједила је синоћ у пријатељској утакмици на лондонском Вемблију првака свијета и Европе, селекцију Шпаније са 1:0.

Једини погодак на утакмици постигао је фудбалер Челсија Френк Лампард у 49. минуту, а претходно је Дарен Бент погодио стативу.

Побједа ће много значити селектору Енглеске Фабију Капелу и јер због овог меча није присуствовао свадби сина у Италији. Капело, међутим, неће моћи да буде превише задовољан игром свог тима, поготово након постигнутог поготка.

Енглези су у већем дијелу другог полувремена "паркирали аутобус" испред гола Џоа Харта и опредијелили се за потпуну дефанзиву. Неколико одличних прилика за "фурију" пропустио је Давид Виља, а у 73. минуту овај фудбалер погодио је стативу.

Упркос поразу, голман и капитен Шпаније Икер Касиљас ово вече памтиће и по томе што је изједначио рекорд Андонија Зубизарете по броју утакмица за "фурију", а ово му је био 126. меч.

Шпанија је овим поразом наставила низ неуспјешних резултата против водећих европских репрезентација, пошто је губила од Португала и Италије од када је 2010. године освојила Свјетско првенство.

"Фурија" је била технички боља и потпуно је контролисала ритам, али је пропустила серију прилика да изједначи. Давид Виља је погодио стативу, док је Сеск Фабрегас имао двије изгледне шансе у завршници.