Шок за Звезду, Партизан прошао у Лигу Европе

Фудбалери Црвене звезде нису успјели да се пласирају у групну фазу Лиге Европе, пошто су, после 0:0 у Београду, изгубили од Бордоа у Француској са 3:2 (0:1). Звезда је на полувремену водила невјероватним голом Младеновића у другом минуту надокнаде, а у 53. минуту изједначио је Гуфран. Потом је искључен Морис-Белај, а у 71. минуту Бордо […]

петак, август 31, 2012 / 00:01

Фудбалери Црвене звезде нису успјели да се пласирају у групну фазу Лиге Европе, пошто су, после 0:0 у Београду, изгубили од Бордоа у Француској са 3:2 (0:1).

Звезда је на полувремену водила невјероватним голом Младеновића у другом минуту надокнаде, а у 53. минуту изједначио је Гуфран. Потом је искључен Морис-Белај, а у 71. минуту Бордо преко Жусија стиже до преокрета.

У 90. Микић је изједначио, да би већ у следећем нападу Жирондинци после огромне грешке Максимовића и пенала Гуфрана стигли до Лиге Европе.

Фудбалери Партизана побиједили су норвешки Трумсе са 1:0 (0:0) у реванш мечу плеј-офа за пласман у Лигу Европе.

У првом мечу који је одигран пре седам дана на сјеверу Европе Трумсе је побиједио са 3:2, па се Партизан због гола у гостима пласирао у групну фазу такмичења у Лиги Европе.

Једини гол на мечу постигао је бугарски штопер Иван Иванов главом са петерца у 75. минуту после корнера који је извео Немања Томић.

Партизан је и у првом и другом полувремену погађао оквир гола, Саша Марковић је у 27. минуту погодио пречку, а у 70. минуту Забија је са неколико метара неометан погодио стативу.