Шњегота у Бриселу представио ревизорска искуства

Главни ревизор Републике Српске Душко Шњегота предочио је у Бриселу представницима Европске комисије искуства у ревизији јавног сектора у Српској, те о напретку који је у тој области постигнут. Шњегота је био у делегацији БиХ, која је у оквиру рада Привременог пододбора за економска и финансијска питања и статистику, разговарала са представницима Европске комисије о […]

понедељак, април 22, 2013 / 09:23

Главни ревизор Републике Српске Душко Шњегота предочио је у Бриселу представницима Европске комисије искуства у ревизији јавног сектора у Српској, те о напретку који је у тој области постигнут.

Шњегота је био у делегацији БиХ, која је у оквиру рада Привременог пододбора за економска и финансијска питања и статистику, разговарала са представницима Европске комисије о напретку БиХ на путу ка европским интеграцијама, саопштено је из Главне службе за ревизију јавног сектора Српске.

Ово је била прва прилика да представници Главне службе за ревизију презентују Европској комисији искуства у ревизији јавног сектора у Републици Српској, те постигнути напредак.

Представници Европске комисије истакли су да би представници Главне службе за ревизију требало редовно да буду позивани на овакве састанке, јер је то, како су навели, одличан начин да им се у континуитету презентују релевантне информације о развоју екстерне ревизије у јавном сектору.

Рад Привременог пододбора за економска и финансијска питања и статистику одвија се у оквиру Споразума о стабилизацији и придруживању БиХ са ЕУ и обухвата, поред осталих, и област екстерне ревизије у јавном сектору.



0 КОМЕНТАРА

  1. Jadna li je zemlja i narod u njoj kojoj su ovakvi tipovi revizori. Oni su od Brisela prihvatili i metodologiju obračuna Bruto društvenog proizvoda (BDP), po kojoj su u BDP uračunava sva potrošnja u RS, sav uvoz, deficiti, dugovi, i novac koji stiže iz inostranstva a nije naših ruku delo. I po toj briselskoj metodologiji ispada da mi imao BDP 8,5 milijardi KM a ne 17, milijardi.
    I kad imate takav obračun BDP onda ne samo da niste prezaduženi nego imate prostora za dodatna zaduživanja za tekuću potrošnju isplatu plata budžetarima.
    I što se više zadužujemo trošimo tuđe i nezaraženo, 3 puta više nego što proizvodimo, to nam je BDP veći.

Оставите одговор