Сјајна вече Јермена усред Копенхагена

Фудбалери Јерменије направили су сензацију у Копенхагену, пошто су на стадиону Паркен декласирали Данску са 4:0 у шестом колу Б групе квалификација за СП. Одиграна су још два меча квалификација – Шведска је головима Ибрахимовића савладала Фарска Острва са 2:0, док су Бјелорусија и Финска ремизирали 1:1. За Данце је све кренуло по злу буквално […]

уторак, јун 11, 2013 / 23:52

Фудбалери Јерменије направили су сензацију у Копенхагену, пошто су на стадиону Паркен декласирали Данску са 4:0 у шестом колу Б групе квалификација за СП.

Одиграна су још два меча квалификација – Шведска је головима Ибрахимовића савладала Фарска Острва са 2:0, док су Бјелорусија и Финска ремизирали 1:1.

За Данце је све кренуло по злу буквално од прве секунде – прошло их је само 28, а Јермени су већ водили. Стријелац је био 25-годишњи Јура Мовсисијан, фудбалер Спартака.

Мовсисијан је побјегао Кјеру и довео госте у вођство, а већ у 19. минуту било је 2:0 после гола Араса Езбилиза на асистенцију Алексањана.

Очекивало се буђење Данаца у наставку, али смо умјесто тога видјели још два гола у њиховој мрежи – поново је стријелац био Мовсисијан, а коначни резултат поставио је Михтаријан.

Данска је тако смањила шансе за пласман на СП, дијели четврто мјесто са Јерменијом. Обе екипе имају шест бодова, трећа је Чешка са девет, Бугарска је друга са десет бодова, а Италија је прва са 14.

Швеђани су на свом терену повели у 35. минуту – Лустиг је центрирао са десне стране, одбрамбени фудбалер Фарана неспретно је пребацио лопту на другу страну, а Ибрахимовић је затресао мрежу.

У 79. минуту искључен је Гранквист, али само три минута касније Ибрахимовић из пенала поставља коначних 2:0.

Шведска сада дијели друго мјесто на табели групе Ц, има 11 бодова, колико и Аустрија и Република Ирска, а прва је Њемачка са 16. Фарска Острва су на дну табеле без бодова.

У групи И Бјелорусија и Финска су одиграли неријешено 1:1, иако су Скандинавци били ближи тријумфу после гола Пукија у 24. минуту. Ипак, на пет минута до краја Верховцов је донио бод домаћима.

На табели води Шпанија са 11 бодова, Француска има 10, Финска пет, а слиједе Грузија са четири и Бјелорусија са три бода.