Широки шампион, Игокеа немоћна

Кошаркаши Широког ТТ Кабели су у четвртој утакмици финалне серије славили на свом паркету против Игокее резултатом 95:81 и тако са 3-1 у серији одбранила наслов првака БиХ. Доминација Широкобријежана се наставила. Тим из Широког Бријега је освојио осми наслов првака државе, а трећи у низу. Широки је боље отворио утакмицу и од почетка утакмице […]

недеља, мај 29, 2011 / 23:31

Кошаркаши Широког ТТ Кабели су у четвртој утакмици финалне серије славили на свом паркету против Игокее резултатом 95:81 и тако са 3-1 у серији одбранила наслов првака БиХ.

Доминација Широкобријежана се наставила. Тим из Широког Бријега је освојио осми наслов првака државе, а трећи у низу.

Широки је боље отворио утакмицу и од почетка утакмице је имао резултатску предност. На самом почетку утакмице посебно се истакао Рамљак који је уз помоћ Налетилића и Гргата водио екипу Широког. Након десет минута утакмице Широки је имао 11 поена предности (27:16).

Других десет минута потпуно друга слика на паркету Пецаре. Сада је Игокеа доминирала и полако топила предност домаћина.

Шест минута прије краја првог полувремена Игокеа поравнава резултат, а већ у сљедећем нападу одлази на прво водство 31:30.

Игокеа је имала два поена предности двије секунде прије одласка на одмор, али је Фран Пилепић одлично испратио акцију и положио за коначних 46:46. У наставку утакмице сјајна игра Широког. С три везане трице домаћин одлази на плус десет у трећој минути наставка, а четири минута прије краја трећег периода права драма.

Након једног фаула Небојше Јоксимовића судија Медин Душкај је досудио техничку, а након тога због приговора и искључујућу грешку за тренера Игокее Драгана Бајића. Пилепић је имао шест слободних бацања од којих је пет погодио и Широки је имао велику предност од 11 поена.

Међутим, Игокеа се није предавала. У задње двије минуте трећег периода Брајан Чејс је убацио десет везаних поена и смањио резултат на 72:70. Задњих десет минута Широки је уз велику помоћ публике поново вратио двоцифрену предност.

Четири минуте прије краја утакмице Широки је отишао на 12 поена разлике (85:73). Игокеа је у финишу покушала да се врати, али без три висока играча који су изашли због пет личних грешака није могла. Штембергер је петом трицом на утакмици потврдио побједу Широког.