Селтик и Динамо на корак од ЛШ

Фудбалери кијевског Динама и шкотског Селтика направили су велики корак ка пласману у Лигу шампиона. У првим мечевима плеј-офа Динамо је савладао Менхенгладбах у Њемачкој са 3:1, док је Селтик био бољи од Хелсинборга у Шведској са 2:0. У преосталим дуелима одиграним у уторак румунски Клуж је после преокрета славио у Швајцарској против Базела са […]

среда, август 22, 2012 / 10:38

Фудбалери кијевског Динама и шкотског Селтика направили су велики корак ка пласману у Лигу шампиона.

У првим мечевима плеј-офа Динамо је савладао Менхенгладбах у Њемачкој са 3:1, док је Селтик био бољи од Хелсинборга у Шведској са 2:0.

У преосталим дуелима одиграним у уторак румунски Клуж је после преокрета славио у Швајцарској против Базела са 2:1, а Копенхаген је са минималних 1:0 савладао Лил код куће.

Кијевски Динамо одиграо је сјајан меч у Њемачкој и потпуно је изненадио фаворизованог домаћина, иако је почело голом Менхенгладбаха у 13. минуту (Ринг). Изједначио је 15 минута касније Михалик, а предност гостима на полувремену донио је у 36. минуту Јармоленко.

Коначан резултат девет минута прије краја поставио је Де Јонг аутоголом. Српски репрезентативац Милош Нинковић био је у стартној постави, одлично је одрадио свој дио посла и замијењен је 12 минута прије краја.

Само неколико дана након што је дошао у Хелсинборг на позајмицу Пироћанац Никола Ђурђић нашао се у стартној постави против Селтика, али није могао да помогне својим саиграчима. Шкотски шампион је за викенд потпуно разочарао против Рос Каунтија, али је у Шведској забиљележио веома важну побједу. Голове су постигли Комонс у другом и Јоргос Самарас у 75. минуту утакмице.

Побједу у гостима остварио је и румунски Клуж против Базела. Домаћи тим на полувремену је водио након поготка Штрелера у 44. минуту, изједначио је Сугу у 66. а исти играч је и донио побједу пет минута касније.