Шампиони Дејвис купа ипак иду даље

Тенисери Србије су без Новака Ђоковића успијешно започели одбрану титуле у Дејвис купу и савладали су Индију резултатом 3:1 у Новом Саду. Одлучујући поен је донио Виктор Троицки побједом над Сомдевом Деварманом резултатом 6:4, 6:2, 7:5. Актуелни шампиони су имали доста проблема са аутсајдерима у прва два дана дуела. Виктор Троицки је успио да савладао […]

недеља, март 6, 2011 / 14:14

Тенисери Србије су без Новака Ђоковића успијешно започели одбрану титуле у Дејвис купу и савладали су Индију резултатом 3:1 у Новом Саду. Одлучујући поен је донио Виктор Троицки побједом над Сомдевом Деварманом резултатом 6:4, 6:2, 7:5.

Актуелни шампиони су имали доста проблема са аутсајдерима у прва два дана дуела.

Виктор Троицки је успио да савладао Бопану са 3:2, али је Јанко Типсаревић поражен од Девармана са 3:0, док је дубл Ненад Зимоњић / Илија Бозољац стигао до тријумфа од 3:1 тек после драматичне завршнице окршаја са Бопаном и Деврманом.

Ипак, трећи дан је донео боље издање Виктора Троицког, који је у другом сету додао гас, затим направио преокрет у трећем и тако донео укупну победу Србији.

Троицки је меч започео брејком, а иако га је одмах испустио, није дозволио да му то значајније поремети ритам. Убрзо је поправио први сервис и своју нову шансу је дочекао у деветом гему, после чега је сигурно одсервирао за сет.

У другом дијелу је био много убједљивији и ријешио га је брзим вођством од 4:1, док је у трећем делу имао нешто више посла. Деварман је направио брејк и повео са 3:1, али није имао снаге за много више од тога.

Троицки је успио да одузме ривалу два сервиса, стигне до 6:5 и уз одбрањене две брејк лопте одсервира до тријумфа – 7:5 за два сата и 43 минута игре!

Иако су уведена нова правила, биће игран пети меч, јер је одлучујући завршен за мање од четири сета. Предвиђено је да играју Типсаревић и Бопана.

Србија ће одбрану "салатаре" наставити дуелом са Шведском, коју предводи Робин Содерлинг. Наши тенисери ће бити гости, а мечеви се играју од 8. јула.