Сами себи пресудили: Ливерпул испустио три гола предности

Фудбалери Ливерпула доживели су шок у Лондону, водили су 3:0 против Кристал Паласа, а на крају освојили само бод и вјероватно изгубили титулу. Овим ремијем "редси" су дошли у немогућу позицију пред последње коло Премијер лиге, имају само бод више од Манчестер Ситија, који има утакмицу мање. Ливерпул је доминирао на Селхурст Парку 80 минута, […]

уторак, мај 6, 2014 / 07:41

Фудбалери Ливерпула доживели су шок у Лондону, водили су 3:0 против Кристал Паласа, а на крају освојили само бод и вјероватно изгубили титулу.

Овим ремијем "редси" су дошли у немогућу позицију пред последње коло Премијер лиге, имају само бод више од Манчестер Ситија, који има утакмицу мање.

Ливерпул је доминирао на Селхурст Парку 80 минута, головима Алена, Стариџа и Суареса лако дошао до велике предности, кренуо да поправи гол разлику, али је у десет минута кажњен са три гола за коначних 3:3.

Госту су повели првим голом Џоа Алена за "редсе", после асистенције Стивена Џерарда у 18. минуту, да би у року од два минута у првих десетак минута наставка, најбољи нападачки тандем Европе Данијел Стариџ-Луис Суарес постигао још по гол за убједљивих 3:0.

Ливерпул је у последњих пола сата тражио 100. гол у првенству, али је на крају остао и без побједе. Прво је Демијен Дилејни сјајним шутем са 20 метара смањио на 3:1 у 79, а само 120 секунди касније Двајт Гајл је постигао и други гол за Палас.

Услиједио је драматичан финиш у Лондону, Палас је наставио да напада разбијену одбрану гостију, који с друге стране нису могли да се пронађу у нападу. А онда је два минута прије краја Гејл новим голом дотукао Ливерпул, и вјероватно му одузео све шансе за освајање титуле.

Свјесни пропуштене прилике, играчи Ливерпула су уплакани напустили стадион Паласа, а најтеже је то поднио Луис Суарес, човјек који је дао 31 и наместио још 12 голова ове сезоне у Премијер лиги.

У последњем колу Ливерпул дочекује Њукасл Јунајтед, док Сити игра прво са Астон Вилом у сриједу, а потом чека Вест Хем у последњем колу.