Руска освета Финцима за финале свјетског првенства у хокеју

Хокејаши Русије први су финалисти Свјетског првенства пошто су у Хелсинкију савладали Финску са 6:2 ( 2:1 2:0 2:1). Руси су демонтирали домаћина и актуелног свјетског првака, те се осветили за елиминацију у прошлогодишњем полуфиналу, након ког су остали и без медаље. И овај пут је почело са зебњом на неуспјех, када је у седмом […]

субота, мај 19, 2012 / 19:17

Хокејаши Русије први су финалисти Свјетског првенства пошто су у Хелсинкију савладали Финску са 6:2 ( 2:1 2:0 2:1).

Руси су демонтирали домаћина и актуелног свјетског првака, те се осветили за елиминацију у прошлогодишњем полуфиналу, након ког су остали и без медаље.

И овај пут је почело са зебњом на неуспјех, када је у седмом минуту када је Јане Нискала постигао сјајан гол и довео Финце у вођство. .

Изједначио је најбољи појединац меча Малкин, а затим и био стријелац гола предности. Покупио је додавање Зердова и пак прогурао између ногу финском голману за 2:1. Финци нису могли против одличне руске одбране и одличног Варламова на голу.

Повећање предности доноси Овечкин, а Малкин својим трећим голом доноси 4:1. Кокарев је био стријелац петог гола који је потопио финске наде, а Широков је запечатио ствар погодивши празан гол након што је голман Веханен одбранио Бијуковљев шут. Гранлунд је мало поправио утисак за Финце, голом три минута прије краја.

Русија игра одлично током цијелог првенства. У групи су савладали полуфиналисту Чешку са 2:0, Њемачку , Италију са 4:0, док су отпор пружили Швеђани који су водили са 3:1, али су до краја примили 6 голова за коначних 7:3. У четвртфиналу је савладана Норвешка са 5:2, као једно од изненађења турнира, која се достојно супроставила Русима.

"Црвена машина" се враћа у финале након што су 2008. и 2009. два пута тукли Канађане, а 2010. изгубили од Чешке, те прошлогодишњег неуспјеха када их није било на побједничком постољу.

Једног од великих фаворита, Канаду, срушила је Словачка у четвртфиналу након продужетка са 4:3, док су Финци избацили САД са 3:2

Меч за треће мјесто и финале су на програму у недељу у главном граду Финске.

У другом суботњем полуфиналу састају се Чешка и Словачка.