Русија срушила Португал, Швеђани Фаране

"Зборнаја команда" сачувала максималан скор у квалификацијама за Мундијал у Бразилу. На стадиону "Лужњики" пао и Португал – 1:0! Перфектан пас Романа Широкова ка свом саиграчу из Зенита Александру Кержакову у шестом минуту био је довољан за зицер Руса са Руи Патрисиом и лаку ‘егзекуцију’. Фудбалска репрезентација Хрватске победила је Македонију у Скопљу са 2:1 […]

петак, октобар 12, 2012 / 23:19

"Зборнаја команда" сачувала максималан скор у квалификацијама за Мундијал у Бразилу. На стадиону "Лужњики" пао и Португал – 1:0!

Перфектан пас Романа Широкова ка свом саиграчу из Зенита Александру Кержакову у шестом минуту био је довољан за зицер Руса са Руи Патрисиом и лаку ‘егзекуцију’.

Фудбалска репрезентација Хрватске победила је Македонију у Скопљу са 2:1 (1:1) у оквиру трећег кола квалификационе групе А за одлазак на Свјетско првенство. Македонци су на стадиону "Филип ИИ" повели преко Ибраимија који је у 16. минуту истрчао у контру и савладао Плетикосу. Хрватима је побједу донио сјајни Иван Ракитић, асистенцијом и голом у наставку меча.

Шкотска је у Кардифу повела против Велса преко Морисона у 27. минуту, али је Велс головима Герета Бејла у 81. минут из пенала и осам минута касније из игре стигла до прве побједе у квалфикацијама.

Најбољи играч шведске репрезентације постигао је побједоносни гол на неугодном гостовању Фарским Острвима.

Иако су домаћи повели почетком другог полувремена, Алекс Качаниклић и Златан Ибрахимовић успјели су да до 75. минута створе коначну предност својој екипи – 2:1, па је тим Ерика Хамрена успјешно пребродио одлазак на острва под суверенитетом Краљевине Данске.

Ни Чесима није било угодно са Малтежанима, али су головима Пехарта и Резека у 52. и 67. минуту осигурали победу 3:1.

И Италијани су се мучили са Јерменима, али су их "сломили" средином другог полувремена, головима Данијелеа Де Росија и Пабла Освалда – 3:1.