Рукометашице се бориле, али изгубиле

Рукометашице Србије изгубиле су у Београдској арени од селекције Норвешке са 28:26 (17:12) у првом колу Европског првенства. Крајем првог полувремена Скандинавке су водиле са 15:9, али наше се нису предавале и успјеле су да изједначе на 25:25 на седам минута до краја. Ипак, олимпијске и свјетске шампионке на крају су уписале тријумф, а Србија […]

уторак, децембар 4, 2012 / 22:24

Рукометашице Србије изгубиле су у Београдској арени од селекције Норвешке са 28:26 (17:12) у првом колу Европског првенства.

Крајем првог полувремена Скандинавке су водиле са 15:9, али наше се нису предавале и успјеле су да изједначе на 25:25 на седам минута до краја. Ипак, олимпијске и свјетске шампионке на крају су уписале тријумф, а Србија ће нову прилику имати за два дана, када је ривал Украјина у мечу друге рунде.

Најефикаснија у селекцији Србије била је Светлана Огњеновић са девет голова, Андреа Лекић дала је шест, а Сања Дамњановић три гола. Норвежанке је предводила Корен са осам голова, а по четири су уписале Алстад, Локе и Един.