Рукометаши Борца освојили Куп БиХ

Рукометаши Борца м:тел у финалу Купа БиХ савладали су домаћина завршног турнира Чапљину са 33:26 и тако по трећи пут постали освајачи овог трофеја, јер су били побједници још 2007. и 2011. године. Домаћи, који су у Премијер лиги БиХ заузели шесто мјесто на почетку сусрета повели су са 2:0, али је услиједила серија Бањалучана […]

понедељак, април 29, 2013 / 09:40

Рукометаши Борца м:тел у финалу Купа БиХ савладали су домаћина завршног турнира Чапљину са 33:26 и тако по трећи пут постали освајачи овог трофеја, јер су били побједници још 2007. и 2011. године.

Домаћи, који су у Премијер лиги БиХ заузели шесто мјесто на почетку сусрета повели су са 2:0, али је услиједила серија Бањалучана од 3:0. Потом се играло гол за гол све до 6:6, када су “црвено-плави” направили серију од 5:0 и у 19. минуту повели са 11:6. Упорни Чапљинци се нису предавали и успјели су да у 29. минуту смање на 13:14, али су изабраници Јовице Цветковића до краја полувремена постигли још два гола и на одмор се отишло при резултату 16:13 за Борац м:тел.

На почетку другог дијела Бањалучани су стекли одлучујућу предност. Код резултата 17:14 направили су серију од 5:0 и у 36. минуту повели са осам голова предности, 22:14. До краја сусрета много искуснија екипа из “Господске улице” мирно је сачувала предност и славила са убједљивих 33:26.

Борац м:тел је у полуфиналу у неизвјесном сусрету савладао добојску Слогу са 22:21, а одлучујући погодак постигао је Дејан Малиновић 20 секунди прије краја меча. Чапљина је до финала дошла послије минималног тријумфа над сарајевском Босном од 28:27.