Рудар испао из ПЛ, туча у Приједору

Рудар Приједор испао из Премијер лиге БиХ пошто је одиграо 1:1 са Жељезничарем, а Травник савладао Борац 3:2. Туча Свраке и Кантара. Завршена је сезона у Премијер лиги БиХ, послије које елитно друштво напушта осим већ одавно прежаљеног Леотара и Рудар Приједор. Рудару је требала побједа над Жељезничаром и пораз Травника у Бањалуци против Борца […]

субота, мај 10, 2014 / 21:05

Рудар Приједор испао из Премијер лиге БиХ пошто је одиграо 1:1 са Жељезничарем, а Травник савладао Борац 3:2. Туча Свраке и Кантара.

Завршена је сезона у Премијер лиги БиХ, послије које елитно друштво напушта осим већ одавно прежаљеног Леотара и Рудар Приједор.

Рудару је требала побједа над Жељезничаром и пораз Травника у Бањалуци против Борца да остане у Премиејр лиги и послије првих 45 минута то је био реалан сценарио пошто је у Приједору било 0:0, а Борац је водио 2:0.

Међутим, све се преокренуло у наставку, не у Приједору, гдје је на крају било 1:1 већ у Бањалуци, на мечу од којег је заправо све зависило.

Травник је у наставку успио прво у 47. минуту из пенала да смањи на 2:1, а само пет минут касније Адриано је поравнао на 2:2.

Борац је у 61. минуту остао без искљученог Субића, а Травник је то искористио и у 72. минуту преокренуо на 3:2 и тако обезбиједио елитни ранг и наредне сезоне.

У Приједору је прво полувријеме завршено без голова, рекло би се у ослушкивању резултата из Бањалуке, иако је свима било јасно да Рудару одговара само побједа.

Још један корак даље од ње послао га је Доџић голом у 65. минуту послије одличног продора и центаршута Станића.

Само четири минуте касније успио је Рудар да изједначи преко Видића, а асистент је био Кантар.

Велика нервоза, присутне током цијелог меча, у 72. минуту достигла је врхунац и избила је туча играча на терену послије које су директне црвене картоне добили Сврака на једној и Кантар на другој страни.

Рудар до краја утакмице није успио да постигне погодак, али и да су успјели, он их не би спасио испадања.
Вележ добио градски дерби

У Мостару је одигран градски дерби између Вележа и Зрињског који осим вјечите борбе против најљућег ривала није имао неки резултатски значај.

Зрињски је већ шампион, а Вележу бодови нису ништа значили, међутим, то играче Вележа није спријечило да дају свој максимум и у дербију дођу до побједе 1:0, коју су прославили са навијачима.

Гол одлуке постигао је Хабибовић из слободњака у 50. минуту када је мајсторски пребацио живи зид.
Зрињски је у 78. минуту остао без Ђурића који је добио други жути картон, али су до краја имали неколико прилика да изједначе, међутим нису имали среће.

Вележ је тако уписао седму побједу заредом и уједно прекинуо низ Зрињског од осам везаних побједа. Ово је први пораз Зрињског још од 8. марта.
Вележу је ово десета побједа у градском дербију, 11 пута је славио Зрињски, а три пут мостарски дерби завршен је без побједника.

Сарајево је побједом над Радником 3:2 избило на трећу позицију на табели, испред Жељезничара.

Резултати: 30. кола:

Борац – Травник 2:3
Вележ – Зрињски 1:0
Рудар – Жељезничар 1:1
Младост – Славија 2:0
Олимпик – Широки Бријег 0:0
Звијезда – Витез 1:3
Сарајево – Радник 3:2
Челик – Леотар 3:0

Табела: Зрињски 61, Широки Бријег 59, Сарајево 58, Жељезничар 57, Вележ 54, Борац 45, Челик 43, Олимпиц 41, Радник 36, Витез 36, Младост 33, Славија 31, Звијезда 31, Травник 31, Рудар 27, Леотар 9