Реми за поздрав Лиги Европе

Фудбалери Партизана нису имали квалитет да презиме у Европи, али су у последњем мечу против Рубина, показали, пре свега игром у другом полувремену, да нису залутали у групну фазу најмасовнијег клупског такмичења Старог Континента. Можда су могли изабраници Владимира Вермезовића да освоје и три бода против Татара, али су пропустили неке шансе које нису смели, […]

петак, децембар 7, 2012 / 00:19

Фудбалери Партизана нису имали квалитет да презиме у Европи, али су у последњем мечу против Рубина, показали, пре свега игром у другом полувремену, да нису залутали у групну фазу најмасовнијег клупског такмичења Старог Континента.

Можда су могли изабраници Владимира Вермезовића да освоје и три бода против Татара, али су пропустили неке шансе које нису смели, а резултату је кумовао и шведски арбитар Мартин Хансон, који није досудио једанаестерац после фаула Гиедруса Арлаускиса над Лазаром Марковићем средином других 45 минута. На крају, ремијем – 1:1, шампион Србије је рекао збогом Европи за ову годину.

Црно-бели су такмичење у групи завршили на трећем месту, због боље гол разлике од Нефчија који је одиграо нерешено са Интером у Милану (2:2).

Уместо фудбалске представе у првом полувремену, у којој су обе екипе имале шансу да растерећено одиграју за публику, али и за менаџере, јер је ово била последња шанса да играчи, пре свега домаћина, изборе неки ангажман у иностранству, гледали смо фудбал, у којем се није знало коме се мање игра. У шестом минуту виђено је прво узбуђење на утакмици. Стефан Шћеповић је оклевао, није се у маниру правог нападача устремио на гол, већ је покушао да проигра Сашу Марковића, који је уместо лопте ногама закачио тело резервног чувара мреже гостију Гиедриуса Арлаускиса. У 20. минуту Иван Иванов је окушао срећу, али је његов ударац главом завршио изнад пречке.

Гробари смештени на југу су после тог покушаја кренули са песмог "Ћао Вермезе", док се на северној и источној трибини орила иста песма, само је уместо тренера, главни јунак у причи био Драган Ђурић, предсеник клуба из Хумске.

Са дистанце је у 24. минуту шутирао и Саша Марковић, ипак, утисак је био да се више откотрљао после тог ударца него лопта. Често критиковани Карлос Едуардо је имао затим добар покушај из слободног ударца, ипак поред гола. Рубин је преузео у тим моментима конце игре. Алан Касаев је искоса изашао сам пред Николу Петровића, али уместо да дода, шутирао је право у голмана црно-белих. Само неколико секунди касније, Татари су имали најбољу прилику. Карадениз је био "један на један" са Петровићем, али је ипак голман српског првака успео да му одбрани ударац.

На почетку другог полувремена, играчи су изгледа увидели да се шетањем по терену неће угрејати, па су подигли темпо на далеко виши нивоНајбољу шансу црно-бели су имали на почетку другог полувремена. Стефан Шћеповић је сјајно уочио Сашу Марковића, који се прикрао иза леђа одбране гостију, али је на крају уместо хладнокрвне завршнице послао ударац ван гола у ситуацији када је било теже промашити него погодити.

Искупио се Саша Марковић врло брзо за тај промашај. Везиста "парног ваљка" је у 53. минуту прихватио лопту у казненом простору Татара, и из полуволеја сјајно погодио мрежу Арлаускиса.

На крилима гола, запретили су поново фудбалери домаћина. Саша Илић је трчећи уназад ухватио волеј, а лопта је прохујала изнад пречке чувара мреже тима из Казања. У јеку Партизанове иницијативе, Рубин је дошао до поготка. Кристијан Ансалди је изгледа толико преплашио Александра Миљковића, који је скочио, а левокрило Рубина је после без проблема центрирало до Хозеа Рондона, којем није било тешко да неометан савлада Петровића.

Само неколико тренутака касније, арбитар Мартин Хансон је донео дискутабилну одлуку да не свира једанаестерац у корист домаћина. Чини се да је постојао контакт између голмана Арлаускиса и Лазара Марковића, нападач црно-белих је пао, али је Швеђанин показао да се игра настави. У 65. минуту виђена је по једна шанса за оба тима. Петровићево "пливање" Рондон је искористио да упути ударац, али је лопту са гол линије уклонио Милош Остојић. Изабраници Владимира Вермезовића су могли до другог гола неколико секунди касни. Саша Илић је одлично пробио по левој страни, послао лопту на рогаљ петерца, где је Стефан Шћеповић проследио до Лазара Марковића, који је покушао на спектакуларан начин да савлада руског голмана, а уместо тога само је прокоцкао шансу свог тима.

Вермезовић је двадесетак минута пре краја меча послао на терен Марка Шћеповића уместо брата Стефана, а навијачи су браћу извиждали. У финишу утакмице црно-бели су имали два корнера, али нису успели да евентуалном победом загреју срца малобројних навијача.

На крају меча навијачи су песмом "Ооооо, ћао Вермезе" испратитили шефа стручног штаба црно-белих у свлачионицу.

Меч сте, из минута у минут, могли да пратите ОВДЕ.

Партизан – Рубин 1:1 (0:0)

Стадион: Партизана