Реми Србије и Црне Горе

Ватерполисти Србије су у трећем колу Б групе на Олимпијским играма играли неријешено са Црном Гором 11:11 (3:1, 1:2, 4:5, 3:3). Послије убједљивих побједа над Мађарском и Великом Британијом, изабраници Дејана Удовичића су били на корак од новог тријумфа, али су у посљедња два и по минута дозволили “ђетићима” да надокнаде два гола минуса. Послије […]

четвртак, август 2, 2012 / 17:24

Ватерполисти Србије су у трећем колу Б групе на Олимпијским играма играли неријешено са Црном Гором 11:11 (3:1, 1:2, 4:5, 3:3).

Послије убједљивих побједа над Мађарском и Великом Британијом, изабраници Дејана Удовичића су били на корак од новог тријумфа, али су у посљедња два и по минута дозволили “ђетићима” да надокнаде два гола минуса.

Послије велике борбе “делфини” имају за чим да жале, али и Црногорци који ниједном нису водили, а имали су посљедњи напад на утакмици за побједу.

Одлично је почело по српски тим и послије непуна три минута игре Прлаиновић и Филиповић су били прецизни за 2:0. Та два гола предности српски ватерполисти су имали неколико пута током утакмице, али нису успјели да се одлијепе на већу разлику, што би им у овако изједначеном мечу, вјероватно било довољно за тријумф.

Црногорце је игри држао распуцани Ивовић, добри Шћепановић на голу и Злоковић, који је изборио много искључења. А управо је игра са играчем више била та која је Црногорцима омогућила да држи резултатску равнотежу. Посебно у другом полувремену, када су “ђетићи” ријетко завршавали напад са играчем више без постигнутог гола.

У репрезентацији Србије најрасположенији је био Прлаиновић, стријелац пет голова, али ни он није успио српском тиму да донесе побједу, иако је 15 секунди пре краја покушао да изненади Шћепановића, који је одбранио.

Прије узбудљиве завршнице чинило се да су Срби на прагу побједе. Послије неколико изједначења, Прлаиновић је са два узастопна гола, три минута прије краја, донио Србији вођство од 11:9. Имали су после тога и напад за плус 3, али када није искоришћен услиједила је казна. Најприје је Ивовић смањио на 11:10, а затим Млађан Јановић, 50 секунди прије краја изједначио. У последњем нападу Срби су имали играча више, али као и у већини случајева на данашњем мечу, лоше је то организовано, па је Прлаиновић шутирао из тешке позиције. Црногорцима је остало 15 секунди за потпуни преокрет, али су се “делфини” одбранили.