Реми без голова на београдском дербију

Фудбалери Црвене звезде и Партизана одиграли су без голова (0:0) у 155. вјечитом дербију којим је затворено 7. коло Суперлиге Србије.

недеља, август 27, 2017 / 21:50

Два највећа српска клуба играла су само три дана после пласмана у групну фазу Лиге Европе, на стадиону ‘Рајко Митић’ виђен је добар фудбал, па су фалили само голови.

‘Црвено-бели’ били су бољи ривал, имали више добрих прилика, посебно у првом полувремену, али су осим Владимира Стојковића, против себе овога пута имали и очајан терен.

Ипак, биће задовољнији ремијем јер су задржали три бода више у односу на највећег ривала – сада имају 16 бодова и налазе се на челу табеле националног шампионата, док су ‘црно-бели’ пет позиција испод са три бода мање.

Утакмица је почела жутим картоном Евертона већ у 50. секунди, да би након неколико минута мирнијег ритма, темпо почео да расте. Претежно су ‘црвено-бели’ били ти који су имали контролу над дуелом, па је мало фалило да Ђурђевић постигне аутогол код корнера.

Успјели су гости да се ослободе притиска и у следећих десетак минута пребаце тежиште игре на половину противника, што је резултирало двјема сумњивим ситуацијама у казненом простору Борјана, али је судија Данило Грујић у оба наврата одмахивао руком.

Услиједио је нови талас напада тима који води Владан Милојевић и неколико веома добрих шанси – Пешић је погодио пречку са ивице казненог, Боаћија је омела џомба у завршници, да би Владимир Стојковић израстао у хероја, када је Срнић имао ситуацију ‘1 на 1’.

Иако се очекивало да ћемо у наставку гледати једнако интересантан сусрет, то се није догодило. Умор је стигао и једне и друге, домаћин је опет био нешто конкретнији, али су се ипак опредијелили за чување резултата. Најбољу шансу пропустио је Гејлор Канга у 62. минуту када је шутирао поред гола, док је са друге стране најозбиљнији покушај имао Урош Ђурђевић из слободњака.

Светковину српског фудбала судили су Данило Грујић, којем ће то бити трећи вјечити дерби у каријери, а помагали су му много искуснији Далибор Ђурђевић (16 дербија) и Немања Петровић (8 дербија). Судије иза гола били су Илија Брдар и Ненад Ђокић.

Како је и сам Ђукић навео, оба клуба на репрезентативну паузу иду са позитивним емоцијама, а наставак борбе у Суперлиги имаће за двије недеље, када прође репрезентативна пауза.