Реал Гранади утрпао 9 голова, само Роналдо 5

Реал Мадрид одиграо је најефикаснији меч сезоне, декласирао је Гранаду 9:1 (4:0), у 29. колу Примере. Историјски дан имао је Кристијано Роналдо који је први пут откако је у Шпанији постигао пет голова на мечу. Свој 24. хет-трик остварио је за само осам минута. Двоструки стријелац био је Карим Бензема, гол је дао и Гарет […]

недеља, април 5, 2015 / 17:56

Реал Мадрид одиграо је најефикаснији меч сезоне, декласирао је Гранаду 9:1 (4:0), у 29. колу Примере.

Историјски дан имао је Кристијано Роналдо који је први пут откако је у Шпанији постигао пет голова на мечу. Свој 24. хет-трик остварио је за само осам минута.

Двоструки стријелац био је Карим Бензема, гол је дао и Гарет Бејл, који је био и двоструки асистент, као и Хамес Родригес, који се вратио после 60 дана паузе. Један гол Реалу поклонили су и гости аутоголом, док је Роберт Ибањес постигао почасни за Гранаду.

Роналдо сада има 36 голова у Примери, четири више од највећег ривала Лионела Месија. Ипак, без иједне асистенције против Гранаде, Португалац је остао на четири иза Аргентинца, у овој статистичкој категорији, по чему су такође најбољи у лиги.

Реал девет кола прије краја Примере има бод мање од Барселоне, али и меч више.

Први гол за Мадриђане постигао је Гарет Бејл у 25. минуту, када је после грешке одбране Гранаде остао сам пред голманом, кога је заобишао и коначно утишао бројне критичаре.

Пет минута касније почело је торпедовање Гранаде у режији Роналда, који је у року од осам минута три пута затресао мрежу гостију. Посебно је био импресиван његов трећи гол када је послао пројектил брзине од 100 км/х.

Ту се нису завршиле муке гостију, који у року од само пет минута на старту другог полувремена примају још три гола, два од Карима Бензема, и нови од Роналда.

Реал је наставио да малтретира одбрануривала и у наставку, али су се испромашивали, прије свих Роналдо, који је каснио код неколико сјајних асистенције.

Коначно, 15 минута прије краја Гранаде стиже до почасног поготка, Роберт Ибањес је побјегао одбрани Реала, изашао сам на Икера Касиљаса и уз мало среће затресао мрежу домаћина.

Међутим, у последњих десетак минута гости примају још два гола, у режији Луке Модрића. Прво је центаршут Хрвата у сопствену мрежу убацио капитен Гранаде Дијего Мајнц, да би минут пре краја Модрић намјестио Роналду пети гол на мечу.

Реал у следећем колу гостује локалном ривалу Рајо Ваљекану, док ће Гранада борбу за опстанак наставити против Селте из Вига, код куће.