Распуцавање: Коначно гол Србије, и то шест Велсу

Репрезентација Србије декласирала је Велс са 6:1 (3:1) у Новом Саду и остварила прву побједу у квалификација за Светско првенство 2014. године у Бразилу. Србија после два меча у Групи А има четири бода. Српски тим одиграо је најбољи меч у последње три године, и головима Коларова, Тошића, Ђуричића, Тадића, Ивановића и Сулејманија, донео Синиши […]

уторак, септембар 11, 2012 / 22:25

Репрезентација Србије декласирала је Велс са 6:1 (3:1) у Новом Саду и остварила прву побједу у квалификација за Светско првенство 2014. године у Бразилу.

Србија после два меча у Групи А има четири бода.

Српски тим одиграо је најбољи меч у последње три године, и головима Коларова, Тошића, Ђуричића, Тадића, Ивановића и Сулејманија, донео Синиши Михајловићу прву побједу као селектору Србије.

Благи притисак донио је предност Србији у 15. минуту. Наш тим је добио нови слободан ударац, овај пут на 20ак метара са десне стране. Сјајно је шутирао Александар Коларов који је преко живог зида лопту послао у мрежу Мајхила за 1:0.

Већ у 24. минуту Србија је водила 2:0. Поново је кључни човек био Коларов који је после дуплог паса са Тадићем ушао у казнени простор, његов ударац је изблокиран, али је био упоран, сачувао лопту поред два ривала, шутирао из мртвог угла, а лопта се од стативу и Мајхила одбила на петерац до усамљеног Зорана Тошића који је у паду убацио у гол.

Ипак, у 30. минуту Велс се вратио у игру. Гости су добили слободан ударац на 25 метара, а сјајно га је извео Герет Бејл који је преко живог зида погодио уз лијеву стативу, док је Стојковић у раскораку успио само погледом да испрати лопту.

Гол Велса није пореметио игру "Орлова". Српски тим је наставио у свом ритму, да би пет минута пре полувремена вратио предност од два гола. Дугу лопту Коларова на лијевој страни смирио је сјајни Тадић који је одмах проиграо Филипа Ђуричића, овај је ушао у казнени простор, издржао дуел са Метјузом и искоса са лијеве стране закуцао лопту у мрежу. Ђуричић је постигао први гол у репрезентативном дресу.

Велшани су у 55. минуту ипак капитулирали, четврти пут. Овај пут по десној страни је пробио Бранислав Ивановић, ушао у казнени простор и на десетак метара проиграо усамљеног Душана Тадића који је сјајну партију у Новом Саду круниосао голом за 4:1.

Следећи добар напад Србија је имала у 76. минуту, Марковић је запријетио са 20ак метара, али је његов добар ударац зауставио опрезни Мајхил. Али, неколико минута касније Србија је повела 5:1.

После изгубљене лопте Настасића у казненом Велса, гости су лоше изнијели лопту, стигла је до Бишевца који је изблокиран, али је пала право испред Бранислава Ивановића који је лијевом ногом са 18 метара послао по земљи уз десну стативу.

Одмах после гола Михајловић је направио још двије измјене, Дејан Лекић је заменио Ђуричића, а Срђа Мијаиловића је ушао уместо Игњовског. То није било све од Србије. Тачко на бриљантну партију у Новом Саду ставио је Сулејмани који је захваљујући одбитку од ноге ривала савладао Махјила са 20-ак метара за 6:1!