Радник освојио Куп БиХ

Фудбалери Радника из Бијељине освојили су Куп Босне и Херцеговине, први у клупској историји. Након што су у првом финалном мечу у Тузли одиграли 1:1, у узврату у Бијељини су славили са 3:0 и на тај начин освојили најмасовније клупско такмичење наше земље, те ће идуће сезоне наступати у квалификацијама за Европску лигу.

четвртак, мај 19, 2016 / 08:54

За Радник су сусрет почели Авдукић, Хоџић, Беширевић, Јаковљевић, Мемишевић, Лазић, Зељковић, Обрадовић, Максимовић, С. Јаковљевић и Шећеровић, док су за госте из Тузле од прве минуте играли Пирић, Костић, Ефендић, Крпић, Иветић, Сарић, Ордагић, Стјепановић, Мехидић, Веселиновић и Мерзић.

Радник је до водства дошао већ у петој минути сусрета. Након сјајног соло продора Душан Хоџић је погодио са врха казненог простора десни доњи угао Пирићевог гола за велико славље домаћих навијача.

Послије гола Радник се одлучио на дефанзивнију варијанту и тражили су прилику да угрозе Пирићев гол из контранапада. На један такав су дочекали у 24. минути, но стријелац водећег гола је шутирао преко гола.

До краја полувремена Слобода је имала благу теренску иницијативу, но Тузлаци нису успјели упутити ниједан шут ка Авдукићевом голу.

И у другом полувремену Слобода је покушавала стићи до поготка, а хладан туш је услиједио у 64. минути. Након центаршута из слободног ударца Обрадовић је шутирао главом, Пирић је кратко одбио лопту, а Мемишевић је без проблема погодио празну мрежу Слободе.

У 66. минути Слобода је постигла гол, који је оправдано поништен због тога што је Мерзић био у недозвољеној позицији.

У 87. минути Самир Мемишевић је постигао свој други гол на мечу. Након што је сјајно одузео лопту играчима Слободе на двадесетак метара од свог гола, истрчао је контранапад са Васићем, који га је сјајно упослио, а рођени Тузлак је матирао Пирића за тачку на “и”.

До краја утакмице Васић је могао повећати на 4:0, но Пирић је сјајно одбранио у другој минути судијске надокнаде другог полувремена, те је Радник заслужено освојио свој први трофеј у историји.

Радник је обезбиједио пласман у квалификације за Европску лигу наредне сезоне, заједно са Слободом и Широким Бријегом, док ће у квалификације за Лигу првака екипа Зрињског.