Радничком српски дерби и финале Лиге шампиона

Ватерполисти Радничког пласирали су се у финале Лиге шампиона пошто су у српском полуфиналу у Барселони побиједили Партизан са 9:4 (2:1, 3:2, 2:0, 2:1). Крагујевчани су у овај дуел ушли као фаворити и у потпуности су оправдали ту улогу побиједивши Партизан и осми пут узастопно. Од почетка до краја утакмице Раднички је контролисао дешавања у […]

петак, мај 30, 2014 / 19:56

Ватерполисти Радничког пласирали су се у финале Лиге шампиона пошто су у српском полуфиналу у Барселони побиједили Партизан са 9:4 (2:1, 3:2, 2:0, 2:1).

Крагујевчани су у овај дуел ушли као фаворити и у потпуности су оправдали ту улогу побиједивши Партизан и осми пут узастопно.

Од почетка до краја утакмице Раднички је контролисао дешавања у базену, а меч је преломио крајем треће и почетком последње четвртине када је стекао великих шест голова предности (9:3).

Најефикаснији играч у екипи Радничког био је Борис Злоковић са три гола, док су по један постигли Срђан Вуксановић, Душан Марковић, Александар Ћирић, Иван Басара и Филип Филиповић. У екипи Партизана истакао се Душан Мандић са два гола, док су по један постигли Немања Вицо и Никола Дедовић.

Ривал Крагујевчанима у суботњем финалу (20х) биће побједник другог полуфинала у којем се састају Приморје и Барселонета. Партизану остаје борба за треће мјесто.

Раднички је боље почео и након неколико прилика Вуксановић је погодио за 1:0 после полуконтре. Имали су Крагујевчани неколико прилика да дуплирају вођство, али нису их искористили, па је Вицо постигао први гол за Партизан и изједначио на 1:1 три минута прије краја прве дионице.

У финишу прве четвртине Раднички је ипак поново повео. Гол је постигао Борис Злоковић који се сјајно изборио за позицију и пребацио Сора, а тим резултатом је и окончана прва дионица.

Као и прва, и друга дионица била је тврда са одличним одбранама. Први гол четири минута прије краја полувремена постигао је Марковић за 3:1, али већ у наредном нападу Душан Мандић је смањио.

Ипак, Раднички је брзо вратио два гола вишка. Одлична одбрана и брза контра обезбиједили су Ћирићу да постигне лаган погодак. У наставку првог полувремена Раднички је први пут стигао до три гола вишка. Прелијепа акција Филиповића и Злоковића и Соро је немоћан – 5:2. Партизан је у меч вратио Душан Мандић који је 15-ак секунди прије краја полувремена погодио за 5:3.

Јак пљусак у Барселони отежевао је посао играчима у базену, а Раднички је два и по минута прије краја треће дионице поново отишао на +3 новим голом Злоковића. Раднички је у тим тренуцима желио и да преломи меч, Танасковић је погодио за 7:3, а тим резултатом екипе су и ушле у последњу деоницу.

Све практично одлучено већ почетком последње дионице када је Злоковић још једном показао колики је мајстор на позицији центра. Изборио се за позицију и савладао Сора за 8:3. Нешто касније Филиповић је мајсториски погодио за 9:3, а Партизан је до краја утакмице успио само да ублажи пораз – 9:4.