Први трофеј за Реал Мадрид

Фудбалери Реал Мадрида освојили су први трофеј ове сезоне – Суперкуп Шпаније. Мадриђани су у реванш мечу савладали Барселону са 2:1, што им је било довољно да у укупном резултату буду бољи због гола више постигнутог у гостима прије седам дана када је Барса побиједила 3:2. Ово је девети Суперкуп за "краљевски клуб", имају један […]

четвртак, август 30, 2012 / 09:06

Ово је девети Суперкуп за "краљевски клуб", имају један мање од Каталонаца, а прекинули су и низ ривала, који је узастопно освојио три трофеја.

Стријелци за екипу Жозеа Муриња били су Игуаин и Роналдо, а Меси за Барселону која је од 28. минута играла без искљученог Адријана. Сви поменути детаљи одиграли су се у првом полувремену у којем је Реал пропустио прилику да резултатски понизи Каталонце.

Иако је Барселона била доминантна у првом мечу, мало ко је очекивао да ће иста прича да се понови у престоници Шпаније, да ће "Ел класико" имати једноставан епилог, па су два, према мишљењу многих најбоља тима на свијету приредила фантастичан реванш меч.

Каталонце као да је успавао тријумф из првог меча, али и лидерска позиција у Примери. Лош старт, један од најгорих у историји клуба, је био прави шамар пуленима Жозеа Муриња, али и добра мотивација пред судар са највећим ривалом. Бјеснио је Португалац послије пораза од Хетафеа, што је уродило плодом, па су играчи жељели да наплате све што су пропустили у минулим мечевима. Са друге стране стајала им је као ријетко када блиједа Барса и право је чудо да изабраници Тита Виљанове нису доживјели катастрофу, нарочито у првих 45 минута.Мадриђани су у првом дијелу игре могли потпуно да униште Барселону. Од првог минута је почела жестока офанзива "лос бланкоса", напали су госте њиховим оружјем – високим пресингом, па је тај фуриозан старт оборио на кољена госте. Игуаин је промашио три фантастичне прилике, али и Ди Марија, Роналдо, Кедира, па је само њихова деконцентација спасила Барселону непријатних момената.

Након што га је у другом минуту Валдез спријечио да се радује, Игуаин се навијачима искупио већ у 11. минуту. Побјегао је тројици чувара и матирао Валдеза за вођство од 1:0. Док су домаћини везли по терену, Каталонци су покушавали до дођу до даха, а већ је услиједила мајсторија Роналда у 19. минуту, који је дуплирао предност "каљевића", послије грешке Пикеа.

Барса је у 28. минуту остала са играчем мање, јер је Адријано, као последњи играч одбране, покушао да заустави Роналда. Барселона је ипак успјела да се врати у живот са играчем мање и то мајсторским поготком Месија из слободног ударца са 25 метара.

У наставку меча темпо је спласнуо, Реал се није залетао, чекао је прилику из контре, док је Барса најбољу шансу имала у 63. минуту, али је Педров ударац одбранио Икер Касиљас. Иако Мадриђани нису мучили госте као у првих 45 минута, сјајне прилике су имали Кедира и Игуаин, а само је Валдез спасио свој тим и тиме се само донекле искупио за кикс из првог меча који је, испоставило се, пресудио у коначном резултату.

Барса је у финишу сусрета била много опаснија, покушали су Педро, Инијеста и Меси да матирају Касиљаса за погодак вриједан трофеја, али су се домаћини одбранили.

У редовима Реала је дебитовао и Лука Модрић, који је у игру ушао у 83. минуту и освојио први трофеј и прије него што је одиграо цијели меч за нови клуб.

Реал Мадрид – Барселона 2:1

Стадион: Сантјаго Бернабеу
Гледалаца: 83.000
Стрелци: Игуаин 11, Роналдо 19. – Меси 45.
Жути картони: Пепе, Арбелоа, Кедира, Рамос – Маскерано, Пике
Црвени картони: Адријано

Реал Мадрид: Касиљас, Арбелоа, Пепе, Рамос, Марсело, Ћаби Алонсо, Кедира, Ди Марија, Езил (од 83. Модрић), Роналдо, Игуаин (од 81. Бензема). Тренер: Жозе Мурињо

Барселона: Валдез, Алвеш, Пике, Маскерано, Адријано, Бускетс (од 75. минута Сонг), Инијеста, Ћави, Педро (од 82. Тељо), Санчез (од 33. Монтоја), Меси. Тренер: Тито Виљанова