Примера: Атлетико се држи на врху

Атлетико у Билбау савладао имењака са 2:1 и задржао прво место на табели Примере. Барселона минималним резултатом славила у градском дербију против Еспањола. Реал убедљив против Ваљекана. Атлетико из Мадрида не посустаје у борби за титулу у Шпанији. „Јорганџије" су се са тешког гостовања у Билбау вратиле са нова три бода, чиме су задржали прво […]

недеља, март 30, 2014 / 07:54

Атлетико у Билбау савладао имењака са 2:1 и задржао прво место на табели Примере. Барселона минималним резултатом славила у градском дербију против Еспањола. Реал убедљив против Ваљекана.

Атлетико из Мадрида не посустаје у борби за титулу у Шпанији. „Јорганџије" су се са тешког гостовања у Билбау вратиле са нова три бода, чиме су задржали прво место на табели Примере.
Атлетик је повео голом Муниаина већ у шестом минуту утакмице, али то није обесхрабрило изабранике Дијега Симеонеа.

Прво је Дијего Кошта у 22. минуту изједначио резултат, да би Коке у 55. минуту донео преокрет и победу „јорганцијама".

Атлетико сада има бод више од Барселоне, која је раније данас у градском дербију савладала екипу Еспањола, поготком Лионела Месија са беле тачке.

Реал се убедљивом победом против Рајо Ваљекана (5:0) прикључио водећем двојцу.

Вођство "краљевском клубу" донео је Кристијано Роналдо у првом полувремену, док је у наставку виђена права голеада на "Бернабеу".

Стрелци за Реал у наставку били су Кравахал, Бејл (два) и Мората.