Премијер лига: Тријумф Рудара и Славије

У једном од дербија кола Рудар је у Приједору са сигурних 2:0 савладао екипу Вележа којој је ово први пораз у прољећном дијелу сезоне, док је Славија славила у Бановићима. Приједорчани су се овим тријумфом учврстили на четвртом мјесту у Премијер лиги. Вележ је у Приједор стигао са великим оптимизмом после три утакмице без пораза, […]

субота, март 19, 2011 / 17:56

У једном од дербија кола Рудар је у Приједору са сигурних 2:0 савладао екипу Вележа којој је ово први пораз у прољећном дијелу сезоне, док је Славија славила у Бановићима.

Приједорчани су се овим тријумфом учврстили на четвртом мјесту у Премијер лиги. Вележ је у Приједор стигао са великим оптимизмом после три утакмице без пораза, али само оптимизам није био довољан да се у Мостар врате непоражени. Рудар је данас, ипак, показао много више.

У уводних двадесетак минута Вележ је имао теренску иницијативу, али је домаћа екипа након тога преузела ствари у своје руке. Након неколико полуприлика Рудар је повео у 27. минути голом Мирзе Џафића.

До краја првог дијела утакмице Рудар је зналачки чувао стечену предност, а у последњим тренуцима првог полувремена Мирза Џафић други пут тресе мрежу Мостараца. Тај погодак као да је потпуно уништио све наде изабраника Миломира Одовића.

У наставку утакмице је Рудар имао само један задатак – сачувати стечену предност, док су Мостарци били потпуно изгубљени. Тек су с времена на време из контра напада покушавали доћи до гола Рудара.

Рудар је рутински одиграо друго полувријеме и мирно привео утакмицу крају. С нова три бода Рудар је задржао мјесто у врху табеле, док Мостарци и даље остају у грчевитој борби за опстанак.

Славија славила у Бановићима

Бановићани су у првом полувремену имали потпуну теренску иницијативу, стварали су прилике пред голом Славије, али је мрежа гостију била као зачарана. У наставку меча још жешћи напади Бановићана, а онда је услиједио велики шок у 59. минути.

Немања Пушара је искористио смушеност домаће одбране и донио велико славље гостујућим играчима. Након примљеног поготка Будућност креће на све или ништа, али како је вријеме одмицало били су све нервознији.

У 82. минути се домаћа екипа нашла у додатним проблемима, јер је терен због црвеног картона морао напустити Аднан Сарајлић. Код Славије је у последњој минути поцрвенио Тодоровић

Леотар поражен у Травнику

Домаћин је већим дијелом сусрета имао више од игре и теренску иницијативу, али су, поготово у првом дијелу, своје шансе за постизање гола имали и гости из Требиња.

Фајић је у дресу домаће екипе имао две добре прилике у првом полувремену, али је голман Леотара Миленковић у оба наврата успио да спаси свој гол

Травничани су повели у 64. минути, када је слободан ударац са двадесетак метара извео Хелвида и успио погодити мрежу иза гола Миленковића. Само четири минута касније Травничани су остали са играчем мање у пољу, након што је искључење зарадио Хоџић.

Играч више, међутим, није помогао Леотару да дође до изједначења, а једино вредно спомена до караја сусрета било је искључење Тодоровића у гостујућој екипи.

Остали

У четвртом мечу 19. кола који је до сада завршен, Звијезда је у Градачцу демонтирала Широки резултатом 6:1. Борац од 18 часова дочекује Челик, док се сутра састају Зрињски – Сарајево, Олимпик – Дрина Зворник и Жељезничар – Слобода.