Премијер лига: Побједа Борца, дерби разочарао

Данас је одиграно свих осам утакмица 13. кола Премијер лиге БиХ. У дерби сусрету који није испунио очекивања, Жељезничар је савладао Сарајево са 1:0. Први дио сусрета протекао је у испитивању снага. “Плави” с у предност дошли у 34. минути када је једну лопту која је убачена у шеснаестерац гостију Зрнановић је несмотрено закачио и […]

субота, новембар 5, 2011 / 20:20

Данас је одиграно свих осам утакмица 13. кола Премијер лиге БиХ.
У дерби сусрету који није испунио очекивања, Жељезничар је савладао Сарајево са 1:0.

Први дио сусрета протекао је у испитивању снага. “Плави” с у предност дошли у 34. минути када је једну лопту која је убачена у шеснаестерац гостију Зрнановић је несмотрено закачио и савладао свог голмана Адиловића.

Актуелни шампион БиХ, бањалучки Борац офанзивно је ушао у меч са Вележом. Нису успјели искористити неколико прилика, па се на одмор отишло са непопуларних 0:0. Међутим, отпор гостију сломљен је у 73.минути када је Оштраковића матирао Стајић за 1:0 и велико славље играча Борца. Пет минута касније Крунић је повећао на 2:0 да би исти играч поставио је коначних 3:0 у 86.минути.

Занимљиво је било у Пироти у сусрету Травника и Широког Бријега. Домаћи су повели голом Бадрова већ у 5. минути да би шест минута касније било је 2:0. Након тога Широки је преузео инцијативу и крунисао је у 27.минути када је на 2:1 смањио Wагнер. Исти играч изједначио је у 35.минути и тим резултатом се отишло на одмор. Широки је у наставку кренуо по комплетан плијен. У 64.минути Ћорић је погодио за 2:3 и велики преокрет. У 73.минути Закарић је постигао и четврти гол за тим са Пецаре, а десет минута прије краја за 2:5 погодио је Квесић.Поповић је пред крај меча смањио на коначних 3:5.

Меч између Рудара и Челика у Приједору протекао је у благој доминацији гостију, али резултат се није промијенио у односу на онај са почетка утакмице (0:0).

Олимпик је након блиједе представе на Кошеву настојао поправити утисак у мечу са Козаром. Прво полувријеме завршено је водством гомаћих од 1:0, а једини погодак постигао је Мухаремовић у 35.минути. У Олимпик је нападао са намјером да дуплира предност. У томе су успјели у посљедњим тренусима сусрета када је за 2:0 погодио Пљевљак.

У Градачцу су снаге одмјерили Звијезда и Славија. Гости су повели већ у 1.минути преко Морањкића (аутогол). Ипак, неколико минута касније изједначио је Ђелмић. У 27.минути Ристић је домаће довео у водство. Хамзић је у 39. минути повећао на 3:1, док је Ђелмић поставио коначан резултат првог дијела 4:1.У судијској надокнади Тодоровић је смањио на 4:2.

Журжинов је голом у 27. минути донио побједи Зрињском у мечу са Леотаром.

Тузлаци су у меч са ГОШК-ом из Габеле ушли под императивом побједе. Прво полувријеме протекло је без голова да би у 47.минути за домаће поентирао Сломић за 1:0. Славље домаћих није дуго трајало. У 60.минути сјајан погодак постигао је Бошњак за 1:1. Међутим, Јасмин Мемишевић у 73.минути погађа за Слободу и коначних 2:1.